گوناگون

ارائه سفته الکترونیکی برای بانک ها، کسب و کارها و شهروندان

ارائه سفته الکترونیکی برای بانک ها، کسب و کارها و شهروندان

پارسینه: آی‌تی‌ساز محصول سفته الکترونیکی برای کلیه بانکها، کسب و کارها و شهروندان را ارائه می دهد

در مسیر ی نوین به اکوسیستم کسب و کار ها (فین تک و لندتک و ...)

این بار نیز آی‌تی‌ساز سرویس سفته الکترونیک خود را به‌عنوان جدیدترین راهکار بانکداری باز در پلتفرم آی‌تی‌هاب جهت بانکها، موسسات مالی و شرکتهای حوزه فین تک، لندتک و ... معرفی نمود.

این شرکت پیش تر توانست با راه اندازی بزرگترین هاب ( Open API & AI ) بر پایه فناوری های هوش مصنوعی با نام آی تی هاب ، دسترسی راحت و مستقیم به سرویس‌های حوزه‌های هوش مصنوعی، سرویس‌های استعلامی دولتی و قضایی و راهکارهای بانکداری دیجیتال را جهت شرکتها و پذیرندگان مطرح کشور در حوزه خدمات، فین‌تک، لندتک فراهم نماید .

آی‌تی‌هاب ( Open API & AI ) از پروژه‌های هوش مصنوعی شتاب‌دهنده آی‌تی‌ساز است که سرویس‌های متفاوتی در حوزه‌های هوش مصنوعی، سرویس‌های استعلامی و راهکارهای بانکداری باز را به شرکتها و پذیرندگان مطرح کشور در حوزه خدمات، فین‌تک، لندتک و مالی، ارائه میدهد.

آی‌تی‌ساز همچنین بعنوان آژانس ارائه خدمات احراز هویت ASA (Authentication Services Agency) و اپراتور احراز هویت ثنا قوه قضاییه با توجه‌ به گستردگی ارائه سرویس‌ها نوین در حوزه هوش مصنوعی، احراز هویت، خدمات مالی، پرداختی، اعتباری و… یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های سرویس‌های احراز هویت بیومتریک مورد تایید سازمان ها و دستگاه های اجرایی است که از طریق API سرویس ها را به پذیرندگان خود ارائه میدهد .

این شرکت به پشتوانه چندین سال فعالیت در حوزه ارائه خدمات در شبکه دفاتر پیشخوان دولت سراسر کشور و تجربه مناسب در ارائه بیش از 300 خدمت دولتی، غیردولتی و اپراتور احراز هویت آنلاین ثنا قوه قضاییه به‌تازگی سرویس جدیدی تحت عنوان « سفته الکترونیک » عرضه کرده‌است.

سیدی مدیرعامل آی تی ساز با اشاره به جدیدترین سرویس سفته الکترونیک در آی تی هاب توضیح داد: سفته الکترونیک از خدمات مورد نیاز مردم است که همیشه به شکل سنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ که آی‌تی‌ساز با همکاری وزارت اقتصاد ‌و بکارگیری زیرساخت های فناورانه هوش مصنوعی ، این سرویس را در چندین بانک عملیاتی نموده است و با این سفته کاربران را از رفتن به بانک‌ها و یا کیوسکهای فروش سفته بی‌نیاز می‌کند و شهروندان به آسانی و بدون صرف انرژی، هزینه و اتلاف وقت، می‌توانند با هر مبلغ و هر زمانی از شبانه‌روز آن را به راحتی تهیه کنند.

مزایای سفته الکترونیکی:

او با بیان اینکه سفته الکترونیک همان مزایای سفته فیزیکی را دارد، توضیح داد: تمام فرایند صدور آن به صورت الکترونیکی و غیرحضوری شده و به عنوان سند قابل استناد خواهد بود سفته الکترونیک بدون زحمت، هزینه و صرف وقت برای رفت‌و‌آمد قابل تهیه است. هیچ نیازی به حضور فرد نیست و فقط با اتصال به اینترنت در هر مکان و زمانی، با صرفه‌جویی در وقت و انرژی، می‌توان آن را به تهیه کرد. سفته الکترونیک به علت داشتن شناسه‌ای معتبر که مورد تأیید تمامی بانک‌هاست، امکان جعل ندارد و از امنیت بالایی برخوردار است. امنیت و اطمینان خاطر از مزایای مهم خرید الکترونیکی سفته است. ثبت درخواست سفته الکترونیک آسان است و بدون نیاز به تأییدیه‌های خاص، مراحل کوتاه و مقررات ساده‌ای دارد. سفته الکترونیک بدون معطلی و بلافاصله بعد از ثبت درخواست در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

همچنین نگهداری از سفته الکترونیک به‌راحتی و فقط با حفظ شماره و شناسه یکتای آن انجام می‌شود و خطر مفقود یا نابودشدن سند در شکل سنتی را ندارد. حتی اگر شماره و شناسه سفته را از یاد برود یا گم شود با استفاده از کد ملی‌ خود می‌توان آن را بازیابی کرد.

شرکت آتی ساز

کاربردهای سفته الکترونیکی:

سفته الکترونیک کاربردهای متفاوتی دارد، اما شاید بتوان مهم‌ترین کاربرد آن را ضمانتی برای دریافت وام و تسهیلات بانکی دانست. با سفته الکترونیک کاربران به‌راحتی می‌توانند آن را تهیه و به بانک‌ها و سازمان‌های ارائه‌کننده تسهیلات ارائه کنند. همچنین دو نفر برای انجام تعهد، دیگر نیازی به رفتن به بانک و تهیه سفته یا چک تضمین ندارند و می‌توانند به یکدیگر این سفته را ارائه دهند.

دسترسی کسب و کارهای به سفته الکترونیکی آی تی ساز

مدیر عامل آی تی ساز در پاسخ به اینکه چرا کسب‌وکارها و پذیرندگان باید از سفته الکترونیک استفاده کنند گفت: افزایش روز به روز قیمت‌ها، بر هزینه‌های خرید شهروندان بسیار تاثیر گذاشته و این موضوع باعث شده برخی از خریدهای خود صرف‌نظر کنند. فروش اقساطی کالاها و خدمات، برای افزایش توان مالی و کاهش فشار بر مشتریان، راهکاری است که خریداران کالاها و خدمات از آن می‌توانند استفاده کنند و پلتفرم آی تی هاب شرایط صدور سفته را در روشهای مختلف برای مشتریان کسب و کارهای مختلف فراهم کرده است.

سیدی در ادامه توضیح داد: صدور سفته الکترونیکی برای افزایش تعداد کاربران سرویس‌گیرنده با توجه‌ به سهولت در دریافت تسهیلات، منجر به درآمدزایی بیشتر کسب و کارها خواهد شد، همچنین حفظ و نگهداشت مشتریان به دلیل سهولت در سرویس‌دهی، افزایش تمرکز بر رضایت مشتریان، حذف چالش‌ها و محدودیت‌های ثبت سفته فیزیکی و استعلام آن برای شرکت‌ها، قابلیت ظهرنویسی، استعلام، تسویه و ویرایش جزئیات سفته با سامانه‌های ایجادشده در کشور و در نهایت افزایش کانال‌های ارتباطی با سیستم‌های مشابه برای شرکت‌ها با هدف توسعه کاری از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از سفته الکترونیک برای کسب‌وکارهاست.

روش استفاده از سفته الکترونیکی آی تی ساز

او با بیان اینکه این سرویس‌ها از دو طریق به مشتریان مد نظر ارائه می‌شود، توضیح داد: شرکت آی تی ساز از طریق API و یا از طریق اپلکیشن همراه هوشمند سرویس سفته الکترونیک را به مشتریان ارائه میدهد. سفته الکترونیکی با روشهای ذکر شده و با امکانات تلفیقی مانند سرویس‌های استعلامی، سرویسهای احرازهویت کاربران، امضا دیجیتال به پذیرندگان ارائه می‌شود.

همچنین کلیه کسب و کارهای آنلاین می توانند از طریق اتصال به آی تی هاب ( ITHub.ir ) وب سرویس و api خدماتی همچون:

 • شاهکار
 • خدمات الکترونیک قضایی ( ثنا )
 • خدمات استعلامی سازمان ها و دستگاهای اجرایی
 • خدمات هویتی
 • خدمات وزارت کار و تامین اجتماعی
 • خدمات ناجی ( پلیس )
 • خدمات بانکی و نئوبانک
 • امضای دیجیتال
 • خدمات پرداخت
 • سفته و برات الکترونیک
 • خدمات ocr و پردازش هوش مصنوعی
 • احراز هویت بیومتریک
 • خدمات اعتبارسنجی
 • خدمات پست
 • خدمات احراز هویت سجام و بازار مالی را دریافت نمایید .

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار