گوناگون

تصمیم جدید مجلس برای مالیات ویلاها و خانه‌های لوکس بالای ۲۰ میلیارد تومان

تصمیم جدید مجلس برای مالیات ویلاها و خانه‌های لوکس بالای ۲۰ میلیارد تومان

پارسینه: عضو کمیسیون تلفیق مجلس از مصوبه امشب این کمیسیون برای اخذ مالیات از خانه‌ها و ویلاهای لوکس با قیمت بیش از ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه گفت:‌ در این جلسه اعضای کمیسیون مالیات برخانه و ویلاهای لوکس را مصوب کردند.

همشهری نوشت: وی افزود: براساس این مصوبه خانه‌ها و ویلاهای لوکس که قیمت بیش از ۲۰ میلیارد تومان داشته باشند مشمول مالیات بر خانه‌های لوکس می‌شوند که در این مصوبه قید جمعیت شهرهایی که این ویلاها و خانه‌ها در آن قرار دارد نیز حذف شده است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شوای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر این براساس این مصوبه خانه‌هایی که قبل از ۱۰سال اخیر توسط مالک خریداری شده‌اند و علت افزایش قیمت‌ آنها تورم در سال‌های اخیر بوده مشمول مالیات بر خانه‌های لوکس نمی‌شوند.

همچنین، مالک شریعتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس نیز در گفت‌وگوی دیگری با خبرنگار سیاسی در تشریح جزئیات بیشتری از مصوبه کمیسیون تلفیق گفت است: طبق این مصوبه، زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ‌ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و خانه‌های مجلل (لوکس) که ارزش روز آن‌ها بیش از دویست میلیارد (۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال باشد، مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات به میزان دو در هزار می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: این مالیات بر عهده شخصی است که در ابتدای سال مالک موارد مذکور باشد. افرادی که مالک فقط یک خانه بوده و در ده سال اخیر تغییر مالکیت نداده‌اند، از شمول این حکم مستثنا هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار