گوناگون

دبیر کل اوپک: تقاضا برای نفت در حال افزایش است

دبیر کل اوپک: تقاضا برای نفت در حال افزایش است

پارسینه: دبیر کل اوپک با بیان اینکه تقاضا برای نفت در حال افزایش است، گفت که صنعت نفت به 12 تریلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

به گزارش پارسینه به نقل از المصری الیوم، هیثم الغیص، دبیر کل سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) اظهارداشت: صنعت نفت در جهان تا سال ۲۰۴۵ به سرمایه گذاری ۱۲ تریلیون دلاری نیاز دارد.

الغیص در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه ششمین دوره نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت مصر (EGIS) در قاهره گفت: تقاضا برای نفت پس از همه گیری کووید-۱۹ افزایش یافت و انتظار می‌رود در سال جاری به ۱۰۲ میلیون بشکه برسد و تا سال ۲۰۲۵ به ۱۱۰ میلیون بشکه برسد.

وی افزود: با این حال، صنعت نفت در دوره اخیر از کمبود سرمایه‌گذاری متضرر شده است و برای اینکه این صنعت را ارتقا دهیم باید تا سال ۲۰۴۵، ۱۲ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری در این حوزه داشته باشیم که معادل سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار است و از همین رو سرمایه گذاری در امنیت انرژی به عنوان یکی از عناصر اصلی فعالیت اقتصادی و همچنین در دسترس بودن انرژی و ثبات در بازار‌های انرژی اهمیت دارد.

الغیص با بیان اینکه اوپک به ثبات قیمت‌های جهانی نفت متعهد است، تصمیم جمعی برای کاهش تولید در اکتبر گذشته را گامی صحیح دانست و گفت: ائتلاف اوپک پلاس از لحاظ تاریخی نقش سازنده‌ای در تامین تقاضای بیشتر و حفظ تعادل بازار ایفا کرده است.

وی با اشاره به اینکه اوپک از انتقال به انرژی پاک حمایت می‌کند، تصریح کرد: از همه دست اندرکاران امور تغییرات اقلیمی می‌خواهیم تا از منظر دیگری به موضوع نگاه کنند و در جهت انتقال انرژی به نحوی که که امنیت انرژی را برای همه تضمین می‌کند، تلاش کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار