گوناگون

روند کاهشی فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

روند کاهشی فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

پارسینه: شرکت IDC گزارش خود از بازار تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها برای سال 2022 و فصل چهارم 2022 را منتشر کرده است.

فروش تبلت‌ها در فصل چهارم ۲۰۲۲ افزایش اندک ۰.۳ درصدی را تجربه کرده و اپل مانند بازه مشابه سال گذشته میلادی، بالاترین فروش را داشته است. در رتبه دوم با اختلاف چشمگیر، سامسونگ به‌چشم می‌خورد. این دو شرکت به‌ترتیب توانسته‌اند در فصل چهارم ۲۰۲۲، ۲۲.۵ و ۷.۷ میلیون تبلت بفروشند. اپل و سامسونگ همچنین رشد فروش سالانه ۲۸.۸ و ۷.۱ درصدی را تجربه کرده‌اند.

کاهش فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

فروش تبلت‌ها در فصل چهارم ۲۰۲۲

در مقابل افزایش فروش اپل و سامسونگ، آمازون، هواوی و لنوو کاهش فروش را در فصل چهارم ۲۰۲۲ تجربه کردند. اما وضعیت در کل سال گذشته میلادی چگونه بوده است؟ فروش کلی تبلت‌ها در سال ۲۰۲۲ کاهش ۳.۳ درصدی را تجربه کرده و درحالی‌که فروش تمام شرکت‌ها کاهش یافته است، اپل با افزایش ۷.۰ درصدی فروش روبه‌رو شده.

اپل با فروش ۶۱.۸ میلیون آیپد و سهم ۳۸ درصدی، در صدر جدول پرفروش‌ترین برند‌های تبلت قرار گرفته است. سامسونگ با فروش ۳۰.۳ میلیون تبلت و سهم ۱۸.۶ درصدی در رتبه دوم مشاهده می‌شود. فروش کلی کره‌ای‌ها در سال گذشته میلادی ۰.۸ درصد نسبت به ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

کاهش فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

سقوط بازار کروم‌بوک‌ها در ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲، بازار کروم‌بوک‌ها وضعیت نامناسبی را تجربه کرد. البته یکی از دلایلی که فروش کروم‌بوک‌ها در سال گذشته میلادی نامناسب تلقی می‌شود، رشد فروش آن‌ها در سال ۲۰۲۱ است. در فصل چهارم ۲۰۲۲، فروش کروم‌بوک‌ها کاهش ۲۴.۳ درصدی را تجربه کرد؛ هرچند فروش اچ‌پی به‌عنوان پرفروش‌ترین برند، رشد ۱۱۶.۷ درصدی داشت.

روند کاهشی فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

در حالت کلی در سال ۲۰۲۲، فروش کروم‌بوک‌ها کاهش ۴۸ درصدی را تجربه کرد و ایسر به‌عنوان پرفروش‌ترین برند، ۳۳.۸ درصد کاهش فروش داشت. در رتبه دوم و سوم به‌ترتیب دل و لنوو قرار گرفته‌اند که آن‌ها هم کاهش فروش ۲۴.۳ و ۵۴.۴ درصدی را تجربه کرده‌اند.

روند کاهشی فروش تبلت ها و کروم بوک ها در بازار

درنهایت با توجه به رکود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۳، انتظار نمی‌رود فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها افزایش یابد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار