گوناگون

وقتی فرمان تسلا هم کنده می شود+ عکس

وقتی فرمان تسلا هم کنده می شود+ عکس

پارسینه: یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از تسلا مدل Y صفرکیلومتر خود خبر از کنده شدن فرمان آن درست یک هفته پس از تحویل گرفتن خودرو از نمایندگی داد!

تسلا از نظر کیفیت ساخت خودروهای خود سابقه درخشانی ندارد و برخی مالکان درباره وجود فواصل بزرگ بین پانل‌های بدنه، اشکالات رنگ بدنه و لرزش و صدای پانل‌های پلاستیکی داخل کابین خودروهای تسلا انتقاداتی را مطرح کرده‌اند. اگرچه این خودروساز آمریکایی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه ارتقای کیفیت محصولات خود داشته اما جدیدترین مشکل به وجود آمده تصویری ترسناک از کیفیت تسلا را ایجاد می‌کند مخصوصاً اینکه مشکل موردبحث برای اولین بار رخ نداده است.

یکی از کاربران توییتر با نام کاربری preneh24 با انتشار تصویر کنده شدن فرمان تسلا مدل Y صفرکیلومتر در زمان رانندگی با خانواده در بزرگراه خبرساز شده است. او تصاویر و ویدئوهای بیشتری از اتفاق رخ داده را منتشر کرده و گفته که پس از این واقعه منتظر رسیدن خودروی کمکی بوده است. کاربر یاد شده در توییت اولیه خود می‌گوید خانواده‌اش از تحویل گرفتن مدل Y در ۲۴ ژانویه هیجان‌زده بودند اما در ۳۰ ژانویه فرمان خودرو کنده شد. خوشبختانه در زمان رخ دادن این اتفاق خودرویی پشت او نبوده و راننده توانسته خودرو را به‌صورت ایمن متوقف کند.
کنده شدن فرمان تسلا

در سال ۲۰۲۰ بود که مالک یک دستگاه تسلا مدل ۳ که خودرواش حدود ۵۰۰ کیلومتر کار کرده بود شاهد کنده شدن فرمان بود. تسلا در آن زمان خودرو را تعمیر کرد و یک روز بعد آن را به‌صورت صحیح و سالم تحویل مالک داد. برند موردبحث تائید کرده بود تسلا مدل ۳ فاقد پیچی بوده که غربیلک فرمان را روی ستون فرمان تثبیت می‌کند؛ اما preneh24 می‌گوید علاقه‌اش به تسلا را از دست داده و به دنبال استرداد خودروست. البته چنین تصمیمی قابل‌درک است زیرا بخش خدمات پس از فروش تسلا خواهان هزینه ۱۰۳ دلاری برای تعمیر مشکل بوده اما بعداً از این ادعا عقب‌نشینی کرده است. باید گفت تسلا تنها خودروسازی نیست که چنین مشکلاتی را تجربه می‌کند هرچند به نظر می‌رسد مالکان محصولات تسلا سروصدای بیشتری در زمینه مشکلات خودروهایشان به پا می‌کنند. در سال‌های قبل فورد و هیوندای نیز به خاطر مشکل طراحی محصولاتشان فراخوان‌هایی صادر کرده بودند. در آن خودروها پیچ بکار رفته برای تثبیت فرمان طول کمتری داشته و احتمال درآمدن آن از جایش وجود داشته و این امر می‌توانسته منجر به کنده شدن فرمان شود. صرف‌نظر از برند موردبحث، کنده شدن فرمان در زمان رانندگی، تجربه ترسناکی خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار