گوناگون

۳۸۸ هزار میلیارد تومان؛ درآمد مالیاتی دولت در ۱۰ ماه

۳۸۸ هزار میلیارد تومان؛ درآمد مالیاتی دولت در ۱۰ ماه

پارسینه: در ۱۰ ماهه اول سال ۱۴۰۱، درآمد مالیاتی دولت به ۳۸۸ هزار میلیارد تومان رسید، ضمن اینکه درآمد دولت از این محل فقط در دی ماه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان گزارش شد.

به گزارش پارسینه ، براساس عملکرد درآمد‌های مالیاتی کل کشور از آغاز سال ۱۴۰۱ تا پایان دی (به‌تفکیک منابع وصول) ۳۸۸ هزار میلیارد تومان مالیات در ۱۰ ماهه اول ماهه سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان امور مالیاتی وصول شده است.

در قانون بودجه امسال، ۵۳۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده است، با توجه به این موضوع حدود ۸۷.۵ درصد از درآمد‌های مالیاتی پیش‌بینی‌شده برای ۱۰ ماهه اول سال‌جاری وصول شده است.

از ۳۸۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول‌شده سهم مالیات‌های مستقیم ۲۴۱ هزار میلیارد تومان و سهم مالیات بر کالا‌ها و خدمات ۱۴۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

در بخش مالیات‌های مستقیم ۱۵۹.۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات اشخاص حقوقی، ۶۷.۶ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر درآمد‌ها و ۱۴.۶ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصول شده است.

در حوزه مالیات بر کالا‌ها و خدمات نیز ۱۰۴.۲ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده، ۲۰.۳ هزار میلیارد تومان از محل مالیات درآمد حاصل از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وصول شده است.

درآمد‌های مالیاتی تا پایان آذر ماه به حدود ۳۴۸ هزار میلیارد تومان رسیده بود که با توجه به درآمد ۳۸۸ هزار میلیارد تومانی که تا پایان آذر ماه وصول شده است، رقم مالیات آذر به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

درآمد‌های مالیاتی مهر، آبان و آذر به‌ترتیب ۵۰ همت، ۴۰ همت و ۳۷.۷ همت بوده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار