گوناگون

صعود قیمت طلا در روز ریزش دلار

صعود قیمت طلا در روز ریزش دلار

پارسینه: قیمت طلا روز سه‌شنبه افزایش یافت و این افزایش قیمت در نتیجه کاهش ارزش دلار اتفاق افتاد.

هر اونس طلا در ساعات ابتدایی امروز ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۹۳۷ دلار رسید. قیمت طلا آمریکا با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۹۳۸.۱۰ دلار رسید.

خبرآنلاین نوشت: شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و شمش را با قیمت دلاری را برای بسیاری از خریداران ارزان تر کرد.

قیمت شمش از ابتدای سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲۰ دلار افزایش یافته است، زیرا انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است در هر دو جلسه اول خود در سال جاری، پس از کاهش سرعت خود به ۵۰ واحد در ثانیه در دسامبر ۲۰۲۲، نرخ ها را تنها ۲۵ واحد پایه افزایش دهد.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار در Exinity گفت: سیگنال‌های خط‌مشی از نشست آتی فدرال رزرو ممکن است سودهای اخیر قیمت طلا را تأیید کند.

برخی از تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که یک رکود احتمالی می تواند بانک مرکزی ایالات متحده را مجبور کند تا سیاست های انقباضی پولی خود را کاهش دهد.

با این حال، "اگر فدرال رزرو تداوم خود را با افزایش نرخ بیشتر از پیش بینی بازارها اعلام کند، ممکن است برخی از پیشرفت های سالانه این فلز گرانبها کاهش یابد و آن را به مرز روانی ۱۹۰۰ دلار نزدیک کند."

برآوردهای رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده که در روز پنجشنبه منتشر می شود، می تواند روند را برای ۳۱ ژانویه تا فوریه تعیین کند.

اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت های اقتصادی در نظر گرفته می شود، اما نرخ های بالاتر باعث کاهش جذابیت شمش های با بازده صفر می شود.

کارلو آلبرتو دکاسا، تحلیلگر بازار در Kinesis گفت: از نقطه نظر فنی، قیمت طلا در مرحله صعودی قرار دارد و قیمت ها از منطقه مقاومت سابق ۱۹۲۰ دلار فراتر رفته است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار