گوناگون

بانک ملت برترین بانک ایران شد

بانک ملت برترین بانک ایران شد

پارسینه: بانک ملت بر اساس رتبه بندی معتبر سازمان مدیریت صنعتی ایران، رتبه نخست را در بین بانک‌ها و موسسات اعتباری در شاخص فروش بر اساس عملکرد مالی سال ۱۴۰۰ از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت و بر اساس رتبه بندی معتبر سازمان مدیریت صنعتی ایران، این بانک موفق شد در رتبه بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور در سال ۱۴۰۱، در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور روی سکوی نخست قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، میزان فروش بانک ملت در سال ۱۳۹۹ حدود ۸۹۶.۸۳۸ میلیارد ریال (۸۹ هزار و ۶۸۳ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در سال ۱۴۰۰ به ۱.۲۳۸.۹۹۶ میلیارد ریال (۱۲۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان) افزایش یافته است.

تنها دو بانک در بین ۱۰ شرکت برتر ایران در رتبه بندی سال ۱۴۰۱ سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفته اند. بر اساس این گزارش، بانک ملت در بین کل ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور نیز رتبه ششم را از نظر فروش که اصلی‌ترین شاخص رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران محسوب می‌شود به خود اختصاص داد.

در عین حال، بانک ملت که همواره جزو ۱۰ شرکت برتر کشور بوده است، در شاخص ارزش افزوده هم روی سکوی نهم قرار گرفت.
بانک ملت موفق شده است در سال ۱۴۰۰ ارزش افزوده‌ای معادل ۳۳۸.۶۳۷ میلیارد ریال را برای ذینفعان این بانک خصوصی ایجاد کند.

در همین حال بانک خصوصی شده ملت همچون سال‌های قبل در رتبه بندی سال جاری سازمان مدیریت صنعتی نیز عنوان داراترین شرکت ایران را با مبلغی معادل ۱۰.۲۰۵.۷۲۶ میلیارد ریال از آن خود کرد و با فاصله زیاد نسبت به شرکت دوم، در صدر فهرست قرار گرفت.

بانک ملت در میزان اشتغالزایی هم با ایجاد اشتغال برای ۲۶.۳۸۹ نفر، روی سکوی سوم در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت. این گزارش حاکی است، سازمان مدیریت صنعتی ایران، رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران را امسال برای بیست و پنجمین سال متوالی و با هدف فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید درباره بنگاه‌های اقتصاد کشور و ارائه فضای روشن تری از کسب و کار اقتصادی کشور انجام داده است.

بانک ملت

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار