گوناگون

قیمت طلا و سکه ۲۲ دی ۱۴۰۱ / ربع سکه کانال عوض کرد

قیمت طلا و سکه ۲۲ دی ۱۴۰۱ / ربع سکه کانال عوض کرد

پارسینه: دیروز روند قیمت در بازار طلا و سکه نامتوازن بود و ربع سکه و سکه گرمی ارزان شد و سایر قطعات سکه گران. معامله‌گران منتظر شنبه و عرضه ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه هستند تا ببینند بازار از این اقدام چه تاثیری می‌گیرد.

خبر عرضه ربع سکه در بورس کالا در روز شنبه باعث شد روند قیمت طلا و سکه ، نامتوازن باشد.

تجارت نیوز نوشت: ربع سکه در هفته‌های گذشته به محدوده ۱۰ میلیون تومانی نیز رسیده بود و روز گذشته این قطعه از سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومان قیمت همراه بود و در کانال ۷ میلیون تومانی قرار گرفت.

با وجود ثبات قیمت دلار در ۲ روز گذشته، اما قیمت طلا و سکه دیروز صعودی بود و سکه امامی و بهار روند افزایش محدودی داشتند.

این در حالی بود که قیمت دلار و انس جهانی طلا به عنوان بازیگران اصلی و تعیین‌کننده قیمت دلار در همان محدوده‌های قیمتی روز گذشته باقی ماندند.


معاملات پشت‌خطی فعال شد


معاملات پشت‌خطی اواسط هفته فعال‌تر بود و برخی فعالان به جهت سیگنال فروش ربع سکه در بورس کالا، نگران کاهش قیمت بودند و اقدام به فروش کردند.

خبر عرضه سنگین سکه در اواسط هفته جاری باعث عقب‌نشینی معامله‌گران بازار سکه شد و برخی کانال‌های اطلاع‌رسانی نیز عنوان کردند که سکه امامی تا محدوده ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پایین می‌آید.

برخی معامله‌گران روز گذشته معتقد بودند قیمت طلا و سکه ریزشی خواهد بود، اما روند قیمت در روز چهارشنبه بازار بر خلاف پیش بینی معامله‌گران بود.

روز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ سکه امامی با ۲۴۹ هزار تومان افزایش با قیمت ۲۱ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان معامله شد. سکه بهار، بیش از ۱۵۰ تومان گران شد و با قیمت ۱۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان به فروش رسید.


روند قیمت نیم و ربع سکه با سایر قطعات سکه همراه نبود و ارزان شد. در این روز ربع سکه ۲۰ هزار تومان کمتر شد و با قیمت ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.
سکه گرمی، بر خلاف روز‌های گذشته ۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.


ربع سکه ۷ میلیونی شد


قیمت طلا و سکه دیروز افزایشی بود و در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا افزایش محدود ۸ هزار تومانی داشت و به قیمت ۸ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به ۲ هزار تومان گران شد و با قیمت یک میلیون و ۸۸۹ هزار تومان معامله شد.

روند حباب سکه نیز مانند قیمت آن بود و ربع سکه ۱۲۷ هزار تومان و نیم سکه نیز نزدیک به ۷۵ هزار تومان کاهش حباب داشت و حباب سایر قطعات سکه بین۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایشی بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار