گوناگون

بازداشت ۱۱۹ اخلالگر ارز در تهران

بازداشت ۱۱۹ اخلالگر ارز در تهران

پارسینه: رئیس پلیس پایتخت بزرگ از بازداشت ۱۱۹ اخلالگر ارز در تهران خبر داد.

سردار حسین رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در نشست خبری اظهار کرد: در 4 روز گذشته با درخواست مسئولان بانک مرکزی، پلیس امنیت اقتصادی و پلیس فتا، اقدامات خود را برای مقابله با اخلالگران ارز در فضای مجازی و حقیقی به اجرا گذاشتیم.

وی افزود: این اقدامات تاثیر خوبی در کاهش قیمت 3 هزار تومانی ارز در بازار غیررسمی را داشت. در این عملیات‌ها 119 نفر از افراد سابقه‌دار در حوزه اخلالگری ارز که تعهد داده بودند، بازداشت شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در این طرح 444 هزار واحد ارزی به ارزش 6 میلیارد تومان ارز از متهمان که در معاملات فردایی و کاغذی فعالیت داشته بودند، کشف شد و 20 نفر از این متهمان با هماهنگی‌های لازم قضایی راهی زندان شدند.

رحیمی گفت: پلیس فتا نیز در این طرح 76 کانال و صفحه مجازی که بیش از 10 میلیون دنبال را داشته شناسایی و در این رابطه 20 نفر را احضار کرد که این 20 نفر با اخذ تعهد و پاک کردن محتویات مجرمانه، آزاد شدند و 46 صفحه نیز حذف شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه این طرح از امروز با شدت بیشتری به اجرا خواهیم گذاشت، بعضی از این کانال‌ها منشا خارجی دارند و از اروپا و ترکیه هدایت می‌شوند همچنین پلیس این برخورد جدی را ادامه خواهد داد و به افرادی که در فضای حقیقی و مجازی در بازار به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زنند هشدا می‌دهیم.

وی ادامه داد: در این خصوص سه صرافی متخلف نیز پلمب شد.

رحیمی در ادامه در رابطه با اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل در تهران گفت: 420 تیم پلیس راهور برای اجرای طرح زوج و فرد در معابر مستقر شده و این طرح از امروز صبح آغاز شده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تمرکز ما بر تذکر به متخلفان است و در صورت لزوم جریمه خواهند شد و از صبح امروز بیش از 45 هزار مورد اعمال قانون شده و مبلغ 20 هزار تومان جریمه شده‌اند.

وی ادامه داد: این اقدامات مقطعی و به صورت مسکن است. پلیس در راستای اجرای قانون هوای پاک وظایف خود را به صورت کامل انجام داده است.

فرمانده انتظامی پایتخت به مناسبت سال نو میلادی به سربازان اقلیت مذهبی به مدت یک هفته مرخصی تشویقی داده شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  مردم منتظرند اخلال گران اصلی دستگیر شوند داداش

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار