گوناگون

چرا سکه ۱۹ میلیون را رد کرد و دوباره برگشت؟

چرا سکه ۱۹ میلیون را رد کرد و دوباره برگشت؟

پارسینه: بازار طلا و سکه در روزهای گذشته نیز روند افزایشی هفته‌های گذشته را دنبال کرد که این افزایش قیمت باعث تقویت چشم‌انداز افزایشی نسبت به آینده این بازار شده است.

اقتصادآنلاین نوشت: بازار طلا در این هفته با جهش قیمت روبرو شد به طوری که قیمت سکه تمام بهار آزادی مرز ۱۹ میلیون تومان را رد کرد و سه شنبه ۲۲ آذر تا ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رشد داشت. نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگویی به تحلیل این تحولات و آینده بازار طلا و سکه پرداخت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در تشریح آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: نسبت به روز گذشته، امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید کاهش داشت. قیمت سکه دیروز از مرز ۱۹ میلیون گذشت و به ۱۹میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسید، اما امروز کمی روند کاهشی داشت و به ۱۸میلیون و ۵۵۰هزار تومان رسید.

بذرافشان ادامه داد: پیرو سیاست‌های بانک مرکزی و کنترل قیمت ارز و قیمت گذاری اوراق سکه در بازار بورس، کاهش قیمت سکه را به دنبال خواهیم داشت. این در حالی است که در چند روز گذشته قیمت اوراق سکه در بورس به قیمت سکه در بازار نزدیک بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: امروز طی صحبتی که انجام شد اگر بانک مرکزی قیمت سکه در بازار بورس را کاهش دهد و این فاصله قیمت در مقایسه با بازار آزاد بیشتر شود، باعث کاهش سکه در بازار آزاد خواهد شد.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت: همچنین از اول هفته روند افزایشی در بازار داخلی حاکم بود که خوشبختانه بازار التهابی نداشت و روال عادی خود را طی می‌کرد و افزایش تقاضا نداشتیم.

بذرافشان در انتها از مردم خواست که هیجانی به این بازار وارد نشوند و برای خرید صبر کنند تا بازار به ثبات نسبی برسد.

امروز چهارشنبه ۲۳ آذر قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید۱۸/۳۵۰/۰۰۰ تومان، نیم سکه ۱۱/۵۰۰/۰۰۰، ربع سکه ۸/۵۰۰/۰۰۰ و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱/۶۸۲/۸۹۵ در بازار معامله شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار