گوناگون

جایگاه به جایگاه در پی بنزین سوپر!

جایگاه به جایگاه در پی بنزین سوپر!

پارسینه: «بیشتر از یک ماه است بنزین سوپر توزیع نمی‌شود و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز پاسخ‌گوی زیان سنگین جایگاه‌داران و مردم نیست.» این را ناصر رئیسی‌فرد، جایگاه‌دار و فعال صنفی می‌گوید.

او در تشریح زیان وارده به مردم از ناحیه توزیع‌نشدن بنزین سوپر گفت: برخی خودروها الزاما باید از بنزین سوپر استفاده کنند و استفاده از بنزین معمولی، باعث آسیب دیدن موتور خودرو می‌شود.

انصاف نیوز نوشت: رئیسی‌فرد اضافه کرد: جایگاه‌داران هم سرمایه گذاری کلانی برای ایجاد مخزن، شبکه انتقال و نصب پمپ‌های مخصوص توزیع بنزین سوپر کرده‌اند که همه این سرمایه‌ها بلااستفاده مانده است و موجب زیان برای جایگاه‌داران شده است.

این فعال صنفی که سابقه ریاست انجمن صنفی جایگاه‌داران کشور را هم در کارنامه دارد، با اشاره به خواب سرمایه، هزینه‌های کارگری و خسارت وارده به مردم گفت: در هفته‌های اخیر چند بار با دفتر منطقه تهران شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی تماس گرفته و جویای زمان توزیع بنزین سوپر شده‌ایم اما هیچ جوابی نگرفته‌ایم و کسی خود را ملزم به پاسخ‌گویی نمی‌داند.

رئیسی‌فرد از شکل‌گرفتن یک بازار کاذب برای اکتان و مکمل بنزین خبر داد و گفت: بنزین نامرغوبی که توزیع می‌شود مردم را مجبور به استفاده از مکمل‌ها کرده است.

او از صدها درخواست روزانه برای بنزین سوپر به ویژه از سوی سفارت‌خانه‌های خارجی اشاره کرد و ادامه داد: پالایشگاه‌های اراک و اصفهان علت توزیع نشدن بنزین سوپر را تعمیرات اساسی (اورهال) اعلام کرده‌اند اما چندی پیش هم به همین بهانه توزیع را متوقف کرده بودند و قابل باور نیست که در این زمان کوتاه دوباره به تعمیرات اساسی نیاز پیدا کرده باشند.

آقای رئیسی فرد احتمال کمبود به دلیل صادرات را هم منتفی ندانست اما تمایل به صحبت بیشتر در این خصوص نداشت.

او به این پرسش که بنزین سوپر کم توزیع می‌شود یا اصلا توزیع نمی‌شود، پاسخ داد: بعد از درخواست‌های مکرر و فشار سفارت‌خانه‌ها، اول آبان یک تانکر ۳۲ هزار و ۲۰۰ لیتری بنزین سوپر دریافت کردیم و دیگر خبری نشده است و بنابراین می‌توانم بگویم در حال حاضر بنزین سوپر توزیع نمی‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  دقتی یک مشت نا لایق مسئول شده باشند بهتر از این هم نمیشه توقع داشت.!!!!!!!!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار