گوناگون

خبر جدید درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

خبر جدید درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

پارسینه: رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کنترل مصرف انرژی از الزامات دستیابی به رشد ۸ درصدی است و اگر مصرف گاز کنترل نشود، احتمال تبدیل شدن کشور به وارد کننده گاز وجود دارد.

خبرآنلاین نوشت: محمد جعفری رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور در صد و یکمین نشست علمی تخصصی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری درباره پیامدهای اقتصادی و اجتماعی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی ، پرداختن به تبصره ۱۴ قانون بودجه را مهم دانست و افزود: هم‌اکنون حدود ۸۰ میلیون نفر در کشور، یارانه دریافت می‌کنند و باید به فکر منابع این بخش عظیم باشیم.

وی، کنترل مصرف انرژی را از الزامات دستیابی به رشد ۸ درصدی دانست و گفت: برای مثال اگر مصرف گاز در کشور کنترل نشود، احتمال تبدیل شدن کشور به واردکننده گاز وجود دارد.

جعفری سپس با بیان اینکه قطعا امسال تغییری در قیمت حامل‌های انرژی نخواهیم داشت، عنوان کرد: در سازمان برنامه و بودجه کشور هیچ فردی به فکر گران کردن قیمت انرژی نیست. بلکه ما معتقدیم باید کاری اساسی انجام دهیم تا مشکلات موجود را با مردم در میان بگذاریم.

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: مصرف بالای انرژی، ناکارآمدی سیستم‌های موجود انرژی، شرایط تورمی حاکم و صدمه‌های وارد شده به طبقه متوسط جامعه در یک دهه گذشته، از جمله این مشکلات هستند.

جعفری تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم قیمت انرژی را افزایش دهیم و از سوی دیگر، ادامه روند کنونی مصرف انرژی به‌شدت برای کشور آسیب‌زاست و باید برای آن فکری اساسی بشود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار