گوناگون

قیمت پیکان در سال ۵۲ چقدر بود؟

قیمت پیکان در سال ۵۲ چقدر بود؟

پارسینه: پیکان از اول بهمن ۱۳۵۰ تا شهریور ۵۲ که بیش از ۱۹ ماه می‌شود تغییر قیمتی نداشت و بعد از آن بود که ایران خودرو در اطلاعیه ای اعلام کرد، با بالارفتن قیمت مواد اولیه قیمت این خودرو تا حدودی گران می‌شود.

پیکان خاطره انگیزترین خودرو ایرانیان است. ماشینی که هنوز هم بین بعضی جوانان ایرانی طرفداران فراوانی دارد. اتومبیل خاطره‌ها جایگاه ویژه‌ای در تاریخ ایران دارد. در سال ۵۲ این خودرو برای بار اول دچار افزایش قیمت شد، که همین افزایش قیمت سبب ناراضایتی مردم در آن زمان شد.

به گزارش نامه، تولید پیکان از سال ۱۳۴۶ خورشیدی آغاز شد و در روز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴ پس از گذشت ۳۸ سال و تولید دو میلیون و ۲۹۵ هزار دستگاه، تولید پیکان متوقف شد و آخرین پیکان تولیدی به موزه فرستاد شد.. از سال ۱۳۴۶ پیکان با دو مدل دولوکس و کارلوکس به بازار عرضه شد و در این سال وانت پیکان و تاکسی پیکان هم به آن اضافه شد و پیکان اتوماتیک نیز در سال ۱۳۴۹ به تولیدات افزوده شد. در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ شش مدل پیکان تولید می‌شد که عبارت بود از دولوکس، وانت، کار، جوانان، تاکسی و اتوماتیک.

با توجه به اینکه در قیمت مدل‌های مختلف پیکان از اول بهمن ۱۳۵۰ تا شهریور ۵۲ که بیش از ۱۹ ماه می‌شود تغییری داده نشده بود، ایران خودرو در اطلاعیه ای اعلام کرد، با بالارفتن قیمت مواد اولیه قیمت این خودرو تا حدودی گران می‌شود.

قیمت‌های جدید در شهریور سال ۵۲ به نمایندگان فروش پیکان ابلاغ شد و به اجرا درآمد. بر اساس قیمت‌های جدید مدل‌های مختلف پیکان از ۱۵ هزار ریال تا ۱۸ هزار ریال افزایش قیمت یافت.

مدل قیمت ۱۳۵۲

اتومبیل پیکان دولوکس ۲۳۹ هزارو ۹۰۰ ریال

اتومبیل پیکان کار ۲۰۲ هزار و ۹۰۰ ریال

اتومبیل جوانان ۲۷۵ هزار ریال

اتومبیل وانت ۱۶۵ هزار ریال

با آغاز دهه ۹۰ ایرانیان می‌توانستند با حداقل ۱ میلیون و حداکثر ۴ میلیون، صاحب یک پیکان شوند.

ارسال نظر

 • کنجکاو

  قیمتش همان قدربودکه درسال۵۶،یک محله روازبالاتاپایین میگشتی ووارسی میکردی یه خودرووماشین به زورپیدامیکردی،اماالان توهرخونه۴چهارتا،چهارتا،ماشین ویاخودرو پارک شده،اون زمان شلوارهای همه یه چیزی داشتن بانام«وصله»و«پرو»برسرزانوهاویا پشت باسن ها،الان شلواروصله خورده توشهرشب تاصبح بگردی حتی یک موردهم پیدا نمیکنی

 • ناشناس

  زمانی مردم با دو ملیون می‌توانستند صاحب خودرو بشن اما از لطف دولت دوازدهم وسیزدهم دیگر مردم ضعیف خودرو به خوشان نمی بینند تا بالای دویست ملیون جور کنند تا خودرو ازرده خارج را بتوانند بخرند

 • وحید

  مچکریم مچکریم

 • ناشناس

  باتوجه به حقوق یک کارمنددرسال 1352 به راحتی میشدبا حقوق 10ماه یک پیکان صفرخریددرصورتیکه امروزکارمندبا حقوق 25ماه خودهم قادربه خریدپرایدنیست.

 • مرد

  مرگ بر پیکان. پراید داشتم یه پیکان از پشت زد به ماشینم یه لاستیک پیکانه گم شد جلوش هم از هفت ناحیه پاره شد. خلاصه از پا در اومد. برای همکارم تعریف کردم گفت باید ببینیم چه جوری بهت زده! خلاصه معتقد بود پیکان محکمه. البته من چند مورد دیگه به خاک رفتن پیکانو دیدم. آشغال و سست عنصر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار