گوناگون

هشدار درباره رکوردشکنی تورم در انگلیس تا ۱۵درصد!

هشدار درباره رکوردشکنی تورم در انگلیس تا ۱۵درصد!

پارسینه: بلومبرگ در گزارشی هشدار داد که تورم سالانه انگلیس ممکن است تا آغاز سال آینده میتلادی به ۱۵درصد برسد چرا که افزایش شدید قیمت انرژی ادامه خواهد داشت و این امر باعث جهش هزینه‌های زندگی در این کشور می‌شود.

به‌گفته این شبکه خبری، فشارهای قیمتی احتمالاً قوی‌تر و طولانی‌تر از حد انتظار خواهد بود، مگر اینکه دولت انگلیس تدابیر امدادی برای خانوارهایی که در تقلا برای پرداخت قبوض انرژی خود هستند، اتخاذ کند.

تسنیم نوشت: بر اساس برآوردهای منتشرشده توسط مرکز ملی آمار بریتانیا، قیمت کالاها و خدمات در این کشور طی ماه سپتامبر به بالاترین رقم خود در 40 سال گذشته رسیده بود و شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2022، 10.1 درصد افزایش یافت.

این هفته، جرمی هانت، وزیر دارایی جدید بریتانیا، برنامه‌های خود را برای پرداخت یارانه به خانوارها جهت پرداخت قبوض سوخت اعلام کرد، اما این اقدام پیشنهادی تنها تا آوریل ادامه خواهد داشت و تحلیلگران نگران هستند که مصرف‌کنندگان و مشاغل همچنان در معرض افزایش هزینه‌های گاز و برق باشند.

یک اقتصاددان در مؤسسه آی‌ان‌جی ING به بلومبرگ گفت: سؤال کلیدی چشم‌انداز تورم 2023 اکنون به تضمین قیمت انرژی مربوط می‌شود.

در ماه سپتامبر، لیز تراس، نخست وزیر مستعفی انگلیس سقف قیمت انرژی را اعلام کرد که به‌سرعت توسط وزیر دارایی جدید لغو شد.

کارشناسان می‌گویند بدون محدودیت قیمت، مصرف‌کنندگان به‌شدت در مقابل نوسانات قیمت انرژی آسیب‌پذیر خواهند بود. هانت پیش از این وعده داده بود که "کمک به آسیب‌پذیرترین افراد" اولویت دولت در مقابله با تورم بالا خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار