گوناگون

بدهی آمریکا رکورد تاریخی ثبت کرد

بدهی آمریکا رکورد تاریخی ثبت کرد

پارسینه: بدهی ملی آمریکا برای اولین بار از ۳۱ تریلیون دلار گذشت.

براساس داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، بدهی ملی آمریکا برای اولین بار در بحبوحه افزایش نرخ بهره برای مهار تورم بی‌سابقه و افزایش نااطمینانی اقتصادی از ۳۱ تریلیون دلار گذشت. داده‌ها نشان داد که کل بدهی‌های عمومی به بیش از ۳۱.۱ تریلیون دلار رسیده است.

در ماه جولای، دفتر بودجه کنگره (CBO) بدهی عمومی فدرال ایالات متحده را تا پایان سال معادل ۹۸ درصد تولید ناخالص داخلی پیش‌بینی کرد.

دفتر بودجه کنگره در گزارش چشم‌انداز بودجه بلندمدت ۲۰۲۲ هشدار داد بدهی بالا و افزایش آن به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی می‌تواند رشد اقتصادی را کاهش و پرداخت بهره به دارندگان خارجی، بدهی ایالات متحده را افزایش دهد و خطر یک بحران مالی را تشدید کند.

این دفتر همچنین اعلام کرد که این امر می‌تواند موقعیت مالی ایالات متحده را در برابر افزایش نرخ‌های بهره آسیب‌پذیرتر کند و باعث شود قانون‌گذاران در انتخاب‌های سیاست خود احساس محدودیت بیشتری کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  به جز سه چهار هزار میلیاردش که به چین و ژاپن بدهکار است بقیه این این بدهی داخلی و از این جیب به آن جیب است و عمده آن بدهی به صندوق تامین اجتماعی و بانک مرکزی امریکاست که آنهم با ترفند انتشار دلار بی پشتوانه قابل حل است چون بر خلاف دیگر کشورهای دنیا که چاپ اسکناس بی پشتوانه کمر اقتصادشان را می شکند در امریکا چاپ دلار ضربه ای به اقتصادش نمیزند چون دلار ارز معیار در همه کشورهای دنیاست و تورم و نابسامانی های اقتصادی این کشور ناجوانمردانه در اقتصاد همه کشورهای دنیا سرشکن میشود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار