گوناگون

اعلام نتایج قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو طی ساعات آینده

اعلام نتایج قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو طی ساعات آینده

پارسینه: قرار است چند ساعت آینده نتایج قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو اعلام شود و مشتریان همچنین می‌توانند با پیامک ارسال شده شرکت‌های خودروساز نیز از نتایج آگاه شوند.

تسنیم نوشت؛ براساس اعلام سخنگوی وزارت صنعت قرار است نتایج قرعه کشی سومین مرحله تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه با دریافت استعلام ها، امروز ۲۲ شهریور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شود.

اما در حال حاضر تا این لحظه خبری از اعلام نتایج نیست و ثبت نام کنندگان همچنان منتظر هستند تا وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف شود.

کسب اطلاع از وزارت صنعت نشان می‌دهدگویا قرار است طی چند ساعت آینده نتایج اعلام شود و مشتریان‌ می‌توانند با پیامک ارسال شده شرکت‌های خودروساز نیز از نتایج قرعه کشی آگاه شوند.

ثبت نام سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه از ۱۶ شهریور ماه آغاز و ۱۹ شهریورماه به پایان رسید. البته قرار بود ثبت نام در این مرحله از فروش خودرو ۱۸ شهریورماه به اتمام برسد، اما درخواست مردم برای ثبت نام در این طرح باعث شد تا زمان تمدید شده و به ساعت ۱۶ روز ۱۹ شهریورماه موکول شود.

در سومین دوره قرعه کشی یکپارچه حدود ۶۰ هزار خودرو عرضه شد که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و بیست درصد ظرفیت قرعه کشی به خودرو‌های فرسوده اختصاص می‌یابد. تنها تفاوت نوبت سوم قرعه کشی یکپارچه با دفعات قبل اخذ استعلام از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح جایگزینی خودرو فرسوده بود.

در سومین دوره نام نویسی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ، ۶ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت نام کردند که از این میزان ۳۶۴ هزار و ۸۳ نفر یعنی معادل ۵ و چهار دهم درصد متقاضی طرح جوانی جمعیت و ۱۲۴ هزار و ۵۶۹ نفر معادل، یک و نه دهم نفر، متقاضی طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده بوده اند.

در این مرحله به دلیل خروج محصولات سایپا به جز، ساینا اس، از قرعه کشی، تنها یک و دو دهم درصد از نام نویسی‌ها به متقاضیان شرکت سایپا اختصاص داشت و بیش از ۹۷ درصد از نام نویسی سومین دوره سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای محصولات ایران خودرو بود.

در این مرحله از فروش خودرو برای محصول لاماری ایما ۷۳ هزار و ۴۹۹ نفر، برای ۱۵۳ دستگاه خودرو و پژو ۲۰۶ تیپ دو ۱ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۴۶ نفر برای ظرفیت ۵۰۰ دستگاه خودرو اقدام به ثبت نام کرده اند.

در محصول پارس ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۱۶۱ نفر برای ظرفیت ۱۰۰۰ هزار دستگاه، پارس سال ۱ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۹۸ نفر برای ظرفیت ۴ هزار دستگاه، دنا پلاس اتوماتیک ۲۷۷ هزار و ۷۹۳ نفر برای ظرفیت ۵۰۰ دستگاه، سورن پلاس ۲۴۸ هزار و ۹۹۱ نفر برای ظرفیت ۳ هزار و ۲۵۰ دستگاه، رانا پلاس ۲۶۲ هزار و ۷۷۳ نفر برای ظرفیت ۲۵۰ دستگاه و ساینا ۷۱ هزار و ۵۷۵ نفر برای ظرفیت ۹ هزار و ۱۰۸ دستگاهی در سامانه فروش ثبت نام کرده بودند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار