گوناگون

آغاز سومین مرحله فروش خودرو در سامانه تخصیص یکپارچه در هفته جاری+ جزئیات

آغاز سومین مرحله فروش خودرو در سامانه تخصیص یکپارچه در هفته جاری+ جزئیات

پارسینه: منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سومین دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته جاری خبر داد.

به گزارش پارسینه ؛ « سامانه یکپارچه فروش خودرو » یا سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو، بستری است که وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو و ایجاد شفافیت دستور راه اندازی آن را صادر کرد.

تمامی خودروسازان داخلی موظف هستند به جای فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی یا پیش فروش خودرو، محصولات‌شان را از طریق این سامانه عرضه کنند.

طبق این دستور وزارت صمت ، دیگر ثبت نامی از طریق سامانه‌های فروش این خودرو ساز‌ها انجام نمی‌شود و برای خرید خودرو سامانه یکپارچه فروش خودرو در نظر گرفته شده است که متقاضیان باید برای ثبت نام خرید خودرو مورد نظرشان، از طریق این سایت اقدام نمایند.
منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سومین دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته جاری خبر داد.
وی ضمن اعلام خبر اجرای سومین مرحله فروش خودرو‌ها در قالب سامانه یکپارچه فروش خودرو‌ها در هفته جاری، به آمار تولید دو خودروساز بزرگ تا روز‌های ابتدایی شهریور ماه اشاره کرد و گفت: دو شرکت بزرگ خودروساز کشور از ابتدای سال تا دوم شهریور ماه، ۳۵۷ هزار و ۳۷۷ دستگاه خودروی سبک (سواری و وانت) اقدام به تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۸۳ درصدی تولید کامل و کاهش ۸۵ درصدی تولید ناقص را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و همچنین کاهش آمار خودرو‌های ناقص نسبت به مدت مشابه سال گذشته و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، در هفته جاری شاهد سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو خواهیم بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار