گوناگون

گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و برزیل

گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و برزیل

پارسینه: سفیر برزیل در ایران خواستار گسترش مراودات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران شد.

گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و برزیل

به گزارش ایلنا، «لودمار آگور» سفیر برزیل در کشورمان، فیلیپه گارسیا گومز دبیر اول و حسین کاشانی مسئول اقتصادی و بازرگانی سفارت برزیل در ایران با حضور در مجموعه کارخانجات میهن، ضمن بازدید از شهر لبنیات و بستنی کشور از نزدیک با تولیدات جهانی و توانمندی‌های پیشرفته این گروه صنعتی آشنا شدند.

ابوالفضل پایداری، مدیرعامل این گروه صنعتی در این بازدید خواستار استفاده از ظرفیت‌های دو کشور ایران و برزیل برای تامین نیازمندی‌های این گروه و همچنین صادرات محصولات مورد نیاز و نظر طرف برزیلی شد که با موافقت سفیر برزیل همراه بود.

دو طرف در این نشست نسبت به تامین قهوه به خصوص قهوه فوری نیز مذاکرات مطلوبی با یکدیگر داشتند.

مهندس پایداری همچنین در ادامه خواستار عمق بخشی بیشتر به روابط با کشور برزیل شد به طوری که مقرر شد تا نماینده‌ای از این گروه برای تسریع و سهولت کار در واردات و صادرات به این کشور امریکای جنوبی سفر داشته باشد.

سفیر و دبیر اول سفارت برزیل همچنین از مجموعه ورزشی و فرهنگی این گروه صنعتی در اسلامشهر نیز بازدید داشتند و پس از تماشای تمرینات تکواندوکاران، کشتی گیران و تیم مشت زنی آن، عکس‌های یادگاری با ورزشکاران انداختند و استعداد‌های ورزشی این شهرستان مورد توجه ایشان قرار گرفت.

در حاشیه بازدید سفیر برزیل از مجموعه ورزشی این گروه، توافقات اولیه برای همکاری و کمک در جذب مربی برزیلی برای فوتبال نیز حاصل شد و « لودمار آگور» قول داد تا در افتتاح رسمی مجموعه ورزشی و فرهنگی میهن نیز حضور داشته باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار