گوناگون

بازگشت شاخص به کانال ۱.۴ میلیون واحدی

بازگشت شاخص به کانال ۱.۴ میلیون واحدی

پارسینه: شاخص کل بورس تهران امروز با ۱۶ هزار پله افزایش به کانال ۱.۴ میلیون واحدی وارد شد.

به گزارش پارسینه؛ در روز دوشنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۰ شاخض کل بورس اوراق بهادار تهران رشد ۱.۱ درصدی داشت، در حالی که شاخص کل هم وزن ۱.۴ درصد رشد کرد.

در این روز، نماد‌های معاملاتی فولاد، فملی و کچا بیشترین میزان تاثیرگذاری مثبت را در شاخص داشتند تا گروه فلزات اساسی را صدرنشین شاخص ساز‌های روز دوشنبه کنند. شاخص صنعتی محصولات فلزات اساسی و محصولات فلزی در روز جاری با رشد ۲ درصدی، بیشترین میزان رشد شاخص‌های گروهی را داشتند.

در این روز ۲۹۴ نماد بورسی مثبت و ۱۰۰ نماد منفی بودند، ۴۸۵ هزار و ۶۳۶ معامله انجام شد که ارزش آن‌ها بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان بود.

شاخص کل فرابورس نیز هم آهنگ با شاخص کل بورس تهران، ۶۲ واحد رشد کرد. رشدی که آیفکس را به ۱۸ هزار و ۷۱۹ واحد رساند. نماد‌های معاملاتی آریا، هرمز و صبا بیشترین میزان تاثیرگذاری مثبت را در آیفکس داشتند، در حالی که بپاس، غصینو و زاگرس تاثیرگذاری منفی در این شاخص داشتند. همچنین در این بازار، بیش از ۳ میلیارد و ۱۴۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۸ میلیارد ریال دادوستد شد

تحلیلگران، افزایش چشمگیر قیمت نفت را یکی از مهمترین دلایل رشد امروز شاخص عنوان می‌کنند. در آخرین روز معاملات هفته گذشته، قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۴۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه در ساعت رسید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار