گوناگون

قیمت طلا، سکه و دلار در بازار آزاد سه شنبه ۹۹/۱۲/۲۶|سکه گران شد

قیمت طلا، سکه و دلار در بازار آزاد سه شنبه ۹۹/۱۲/۲۶|سکه گران شد

پارسینه: هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز جاری نسبت به روزکاری قبل با افزایش همراه شده است؛ سکه طی هفته‌های گذشته از کانال ۱۲ میلیونی عقب نشینی کرده و به کانال ۱۱ میلیونی بازگشته است؛ از جمله دلایل اصلی نوسان در بازار طلا و سکه تغییرات قیمتی در طلای جهانی و دلار است؛ قیمت ارز در بازار تهران تحت تأثیر خبر‌های سیاسی است.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار نشست فدرال رزرو هستند تا نگرانی هایشان در خصوص تورم و سوددهی اوراق قرضه پاسخ داده شود و در حالی که به دلیل پیش بینی ترمیم سریعتر اقتصاد اشتها برای خرید دارایی‌های پرریسک افزایش یافته است، قیمت طلا امروز شاهد رشدی اندک بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۷۳۳ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با ۰.۱۳ درصد رشد به ۱۷۳۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «فدرال رزرو ممکن است در پی کاستن از نگرانی‌ها از افزایش تورم برآید و حتی خرید دارایی‌ها جهت جبران افزایش سود اوراق قرضه را در دستور کار قرار دهد که در این صورت قیمت طلا شاهد رشد خواهد بود.»

وی افزود: «با این وجود، به دلیل خوش بینی به توزیع واکسن و تصویب بسته‌های محرک مالی احساس کلی حاکم بر بازار طلا کاهشی است.»
قیمت طلا، سکه و دلار در بازار آزاد سه شنبه ۹۹/۱۲/۲۶|سکه گران شد

دلار چند شد؟

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۷۳۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی در حالی در هفته‌های اخیر ادامه دارد که که صرافی‌های بانکی در روز‌های اخیر قیمت خود را کاهش داده اند و به کانال ۲۳ هزار تومان رسانده اند. این درحالی است که در بازار آزاد، دلار توانسته است خود را بالای محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی نگه دارد.

کارشناسان ارزی می‌گویند: در شرایطی که بازارساز قصد دارد دلار را به کانال ۲۳ هزار تومانی از طریق صرافی‌های بانکی ببرد، معامله گران بازار آزاد، در مرحله اول تلاش می‌کنند کانال ۲۴ هزار تومانی را حفظ کنند و در مرحله دوم، قبل از پایان سال، برای شکست کانال ۲۵ هزار تومانی تلاش خواهند کرد

در صرافی‌های بانکی نیز قیمت دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل ثابت مانده است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۳ هزار و ۹۱۶ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۳ هزار و ۴۴۲ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۴۲۸ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۷ هزار و ۸۶۵ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

بروز رسانی: سه‌شنبه 26 اسفند 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

23 هزار و 916

قیمت دلار (بازار آزاد)

24 هزار و 700

قیمت یورو (صرافی بانکی)

28 هزار و 428

قیمت یورو (بازار آزاد)

29 هزار و 400

قیمت درهم

6 هزار و 730

قیمت پوند

33 هزار

بروز رسانی: ‌‌‌‌سه‌شنبه 26 اسفند ساعت 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

10 میلیون و 550 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

10 میلیون و 950 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون و 700 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون و 250 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 450 هزار

بروز رسانی: سه‌شنبه 26 اسفند ساعت 11:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 50 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 397 هزار

مثقال طلا

4 میلیون و 550 هزار

انس طلا(دلار)

1729

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار