گوناگون

درخواست کارگران برای افزایش ۲ میلیونی دستمزد

درخواست کارگران برای افزایش ۲ میلیونی دستمزد

پارسینه: نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه درخواست کارگران برای افزایش دستمزد افزایش ۱ میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت است گفت:اگر دولت به فکر حفظ اشتغال و سبد معیشت است باید هزینه‌های آن را بپردازد.

محمدرضا تاجیک درباره جلسه امروز شورای عالی کار افزود: درخواست کارگران افزایش ۱ میلیون و ۹۵۵ هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آن‌ها حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه درخواست داریم که شرکای اجتماعی بیشتر از گذشته درد معیشت کارگران را درک کنند، اظهار کرد: همدردی برای کارگران فایده‌ای ندارند. اگر دولت و کارفرمایان می‌خواهند با ما همراهی کنند، در افزایش دستمزد انعطاف به خرج دهند و دستمزد به گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند.

تاجیک با بیان اینکه یکی از اختلاف نظر‌های نمایندگان کارگران با دولت و کارفرمایان بر روی افزایش درصد سایر سطوح مزدی است گفت: درست است که تعداد کارگران حداقل بگیر از کارگران سایر سطوح بیشتر است، اما به عنوان نماینده کارگران نمی‌توانیم نسبت به سایر سطوح مزدی بی تفاوت باشیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار بیان کرد: در جلسه امروز وزیر کار هم حضور دارد. امیدواریم با همراهی وزیر کار نتیجه‌ای برای دستمزد حاصل شود که به نفع جامعه کارگری باشد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تأکید کرد: اگر دولت به حفظ اشتغال و رونق تولید فکر می‌کند، باید سهم خود را برای این کار بپردازد. نمی‌توان به اشتغال و تولید فکر کرد و هزینه آن را از نیروی کار ارزان به دست آورد. دستمزد کارگران سالیان سال است که از واقعیت‌های خرج و مخارج آن‌ها عقب‌تر است. به شرط همراهی دولت و کارفرمایان برای ۱۴۰۰ امیدواریم دستمزدی تعیین شود که جوابگوی معیشت کارگران باشد.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار