گوناگون

نرخ دلار در بازار آزاد ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان/ چرا قیمت سکه از ۱۳ میلیون تومان گذشت؟

نرخ دلار در بازار آزاد ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان/ چرا قیمت سکه از ۱۳ میلیون تومان گذشت؟

پارسینه: محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: در بازار داخلی هم با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش تقاضای خرید بهای سکه و طلا و هم با افزایش مواجه شد به نحوی که رکورد جدید از خود به جای گذاشت.

محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با خبرنگار پارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: بازار‌های جهانی امروز را بلا ۹ دلار افزایش در هر اونس طلا شروع کردند، اما در ادامه روز و معاملات این بازار‌ها قیمت جهانی طلا به همان قیمت روز گذشته یعنی یک هزار و ۹۴۱ دلار در هر اونس زبرگشت. در بازار داخلی هم با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش تقاضای خرید بهای سکه و طلا و هم با افزایش مواجه شد به نحوی که رکورد جدید از خود به جای گذاشت. قیمت هر اونس نقره هم ۲۶ دلار ۹۱ سنت است.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۲ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۴۱۸ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور در پایان گفت: افزایش تقاضا برای خرید سکه طرح جدید حباب سکه را بهبه یک میلیون تومان رساند. نرخ دلار در بازار آزاد ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان است.
منبع: پارسینه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار