گوناگون

برقی شدن راه آهن «تهران-تبریز»

پارسینه: مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از راه‌اندازی ریل باس در قزوین و برقی شدن راه آهن «تهران- قزوین- تبریز» خبر داد.

سعید محمد زاده عصر روز گذشته در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین با اعضا کمیسیون عمران مجلس که در سالن باغستان برگزار شد با بیان این مطلب، گفت: در صورت تأمین ۵۰۰ میلیارد تومان با برقی شدن مسیر ریلی «تهران، قزوین -تبریز» سرعت قطار تا ۲۰۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید توسعه شبکه ریلی در اولویت خدمات حمل ونقلی مورد توجه است و امیدواریم با تأمین اعتبار مناسب زمینه دو خطه و چهارخطه شدن مسیرهای ریلی بسرعت فراهم شود.محمدزاده ادامه داد: ظرفیت مسیر ریلی تهران به سمت غرب کشور، قزوین به زنجان و تبریز باید افزایش یابد تا بتوان جوابگوی مسافران متعدد و بیشمار این محورها شد.

وی تصریح کرد: تاکنون مسیر تهران به کرج دو خطه شده و خط سوم و چهارم این مسیر هم احداث شده و امیدواریم چهار خطه شدن مسیر هم بزودی تکمیل شود. خط دوم مسیر کرج به قزوین نیز در حال اجراست که ۶۰ کیلومتر زیرسازی شده که با تکمیل آن می‌توان در هر ۱۵ دقیقه یک قطار اعزام کرد.مدیرعامل شرکت راه آهن تصریح کرد: در مسیر ریلی قزوین به تهران امکان و ظرفیت راه‌اندازی ریل باس با قابلیت تردد قطارهایی با سرعت ۱۶۰ تا ۲۰۰ کیلومتر وجود دارد.

وی اضافه کرد: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز آمادگی داریم تا مسیر ریلی تهران تا تبریز را برقی کنیم که در این صورت سرعت عبور قطار تا ۲۰۰ کیلومتر قابل افزایش است.محمدزاده گفت: اجرای این پروژه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد که با ایجاد آن می‌توان در هر ۸ تا ۱۵ دقیقه یک قطار راه‌اندازی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار