گوناگون

زمین خواری در سایه امضاهای طلایی

پارسینه: در گفت و گو با حسین طلا ، سخنگوی مجمع نمایندگان تهران زمین خواری تشریح شد.

به گزارش افکار نیوز ،حسین طلا با بیان این مطلب اظهار داشت: همان گونه که قوانین می تواند محدود کننده باشد در مقابل می تواند راه را برای عده ای سودجو نیز باز کند به عبارت بهتر برخی افراد می توانند به دلیل وجود قانون کار خلافی انجام دهند و در مقابل بعضی افراد می توانند به دلیل همان قوانین اقدام به تخلف نکنند.

وی افزود: بارها مشاهده شده دستگاه های دولتی و اجرایی خواسته های نابجای عده ای را اجابت کرده و مجوز ساخت و تغییر کاربری چندین هکتار زمین را می دهند اما در مقابل اگر روستاییان و یا افراد عادی بخواهند یک طبقه به خانه اضافه کنند با برخوردهای جدی و ممانعت های قانونی مواجه می شوند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از این کار باید هرچه سریعتر قوانین زائد را اصلاح کنیم.
وی بیان کرد: باید قوانین و فرآیندها هرچه سریعتر شفاف سازی شوند زیرا متاسفانه اکنون بسیاری از امور اداری پشت درهای بسته انجام می شود در حالی که با الکترونیک کردن امور، راه بر انجام بسیاری از تخلفات بسته می شود.

طلا خاطر نشان کرد: با این کار در واقع فرصت امضاهای طلایی را از افراد می گیریم و می توان امیدوار بود که پشت درهای بسته توافقی صورت نگیرد.

وی گفت: در صورت حذف و اصلاح قوانین زائد و دست و پاگیر و همچنین شفاف سازی فرآیندها می توان به نظارت کامل و دقیق قانونی امیدوار بود و دستگاه ها مطمئن می شوند اگر تخلفی صورت گیرد دستگاه قضایی با جدیت و شدت با آنها برخورد خواهد کرد.

وی توضیح داد: موضوع کلاک لواسانات از جمله مواردی است که امضاهای طلایی سبب بروز آن شده و پس از پایان تعطیلات نوروزی باید به سرعت نسبت به آن وارد عمل شد.

نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: تعاونی های مسکن در شمال بزرگراه بابایی نیز اقدام به خرید چند هزار هکتار اراضی کرده اند که با مالکان این تعاونی ها توافقی صورت گرفته تا در منطقه ۲۲ به آنها زمین واگذار شود که امیدوارم در سال جدید شهرداری به وعده های خود در این زمینه عمل کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار