گوناگون

خرید تضمینی ۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان

خرید تضمینی ۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان

شرکت بازرگانی دولتی ایران از عبور ارزش خرید گندم کشاورزان از مرز ۴۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و اعلام کرد: تا ساعت ۹ صبح امروز، مجموعاً دو میلیون و ۲۹۱ هزار تُن گندم از کشاورزان ۱۱ استان کشور خریداری شده است.

به گزارش پارسینه، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ مدیر مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ) با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته، میزان خرید گندم در استان کرمانشاه حدود 8 برابر و در استان لرستان حدود 3 برابر افزایش یافته است، افزود: در استان‌های کرمان و ایلام نیز با رشد خرید گندم روبه‌رو هستیم.
وی با اعلام اینکه به ترتیب استان‌های خوزستان با خرید یک میلیون و 445 هزار تُن، ایلام با خرید 216 هزار تُن، فارس با خرید 208 هزار تُن و کرمان با خرید 194 هزار تُن، در رتبه های اول تا چهارم خرید گندم کشور قرار دارند، گفت: تاکنون، 63 درصد گندم کشور از استان خوزستان، 27 درصد از 3 استان ایلام، فارس و کرمان و 10 درصد باقی‌مانده نیز از 7 استان دیگر خریداری شده است.

شهرام جباری‌‌زادگان با اعلام اینکه تا کنون 36 درصد مطالبات کشاورزان استان ایلام و 23 درصد مطالبات کشاورزان استان بوشهر واریز شده است، خاطرنشان کرد: پرداخت پول گندمکاران استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان آغاز شده و واریز مطالبات کشاورزان سایر استان‌ها نیز به زودی شروع می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار