گوناگون

تاثیر سیگنال های سیاسی بر بازار ارز / طلا و سکه صعودی شد

تاثیر سیگنال های سیاسی بر بازار ارز / طلا و سکه صعودی شد

پارسینه: بر اساس اعلام سایت اتحادیه طلا و ارز نرخ طلا 18 عیار و سکه امامی امروز برخلاف روز گذشته بر مدار افزایش قرار گرفت.

اقتصادنیوز نوشت: قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه 11 خرداد ماه کامبک زد و افت روز گذشته را جبران کرد. رشد دلار در حالی اتفاق افتاد که برخی از معامله گران تصور می کردند که در بازار امروز نرخ دلار به سمت پایین حرکت می کند. نرخ حواله درهم در بازار امروز نوسان محدوی را ثبت کرد اما دلار در هرات نوسان صعودی را ثبت کرد و خود را به مرز حمایتی 51 هزار و 200 تومان رساند.

سیگنال های سیاسی بازار ارز را احاطه کرد

امروز فضای بازار با سیگنال های سیاسی احاطه شده بود.دیروز جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت «برجام» در دستور کار آمریکا نیست و از اولویت‌های ایالات متحده خارج شده است. برجسته شدن این خبر در بین معامله گران امروز باعث شد توان کاهشی ها تضعیف شود.

از سوی دیگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی در موردفعالیت‌های هسته‌ای ایراناعلام کرده برخی پرونده های آژانس علیه ایران بسته شده است. با این حال، میزان اورانیوم غنی شده ایران به 23 برابر حد مجاز در برجام رسیده است.

شایعه در بازار دلار

برخی از رسانه ها هم مدعی شدند سیامک نمازی، زندانی دوتابعیتی به زودی آزاد می شود. عده ای از معامله گران با اعلام این خبر نسبت به توافق هسته ای تا حدودی خوشبین شدند.با این حال؛ عصر امروز این خبر از سوی وکیل سیامک نمازی تکذیب شد و معلوم شد که این خبر فیک بوده است.

قیمت دلار و یورو در بازار رسمی

قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز پنجشنبه 11 خرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با تغییر کاهشی اندک نسبت به روز گذشته در سطح 42 هزار و 135 تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم 44 هزار و 888 تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز قبل کاهش محسوسی داشته و یک کانال افت کرده است.

در این مرکز قیمت درهم امارات نیز در سطح 11 هزار و 473 تومان اعلام شده و تقریبا بدون تغییر مانده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 304 تومان، 40 هزار و 807 تومان و 10 هزار و 430 تومان درج شده است.

طلا و سکه صعودی شد

قیمت اونس طلا امروز تا به بالای 1970 دلار رسید .قیمت طلا و سکه در بازار داخلی ایران امروز با توجه به رشد قیمت دلار و قیمت طلا جهانی صعودی شد.

آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده نرخ طلا 18 عیار و سکه امامی امروز برخلاف روز گذشته بر مدار افزایش قرار گرفت.

قیمت طلا 18 عیار امروز تا سطح 2 میلیون و 509 هزارو700 تومان بالا رفت اما عصر امروز در زمان نگارش این گزارش در محدوده 2 میلیون و 504 هزارو 700 تومان به فروش رسید؛ این قیمت در مقایسه با روز قبل 9 هزار و 700 تومان افزایش را نشان می دهد.

قیمت سکه امامی عصر دیروز در محدوده 30 میلیون و 200 هزار تومان بسته شد اما در بازار امروز تا 30 میلون و 600 هزار تومان بالا رفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار