گوناگون

سرنوشت بازار ارز چه خواهد شد؟

سرنوشت بازار ارز چه خواهد شد؟

پارسینه: برخی کاربران مشکل نرخ ارز و افزایش روز افزون آن را نتیجه یک تورم مورد انتظار می دانند که دلیل عمده آن سیاسی است.

بانک مرکزی اختیارات تازه‌ای از وزارت اقتصاد برای مدیریت بازار دریافت کرده است. قیمت دلار حتی با راه اندازی بازار مبدله طلا و ارز نیز عقب نشینی چندانی را تجربه نکرده است.

وزیر کشور اعلام کرده نوسانات بازار ارز ناشی از شیطنت است و بسیاری از کارشناسان نیز روند کنونی قیمت‌‎ها را ناشی از شرایط سیاسی کشور می‌دانند. در این شرایط پرسشی که مطرح است، این‌که اعطای اختیارات اقتصادی به بانک مرکزی می‌تواند راهگشا باشد؟ کاربران خبرآنلاین در این خصوص دیدگاه‌های جالبی داشتند.

یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: به کوشی چشم دشمنان دلار زیر ۵ هزار تومان می‌رود.

کاربر دیگری عنوان کرد: بازار، یک مقوله هوشمند هست. تنها کافیه ببینید در برابر چه اخباری واکنش نشون میده! در حال حاضر بازار تنها به پیوستن ایران به fatf یا برجام واکنش کاهشی داره، بنابراین هیچ سیاست و یا تغییر دیگه‌ای نمی‌تونه یک افت پایدار در قیمت ارز ایجاد کنه.

کاربری تصریح کرد: با وجود تیم ضعیف اقتصادی دولت پیش‌بینی اینه: ایران میشه زیمباوه. مگر اینکه کار را بدن دست کاردان‌ها و شایسته‌ها.

یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: بازار ارز به زودی آرام خواهد گرفت چون خبرهای خوشی از مقامات دولت در روزهای اخیر شنیدیم مثل همیشه گفتن بازار رو به ثبات است.

کاربر دیگری عنوان کرد: پیش‌بینی می‌خواد؟ این موضوع اظهر من الشمس است.

کاربری اما تصریح کرد: نرخ دلار دیگه نمی ریزه.

منوچهر، یکی از کاربران خبرآنلاین تاکید کرد: با سیاست‌های فعلی خصوصا در زمینه سیاست خارجی هیچ افق روشنی دیده نمی‌شه الان ممکنه چند صباحی بازار ارز آروم بگیره ولی قطعا رکوردهای بالاتری خواهد زد.

کاربر دیگری متذکر شد: مشکل نرخ ارز و افزایش روز افزون اون نتیجه یک تورم انتظاری هست که دلیل عمده اون سیاسی هست.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار