گوناگون

قیمت جهانی طلا اندکی کاهش یافت

قیمت جهانی طلا اندکی کاهش یافت

پارسینه: با وجود افت ارزش دلار آمریکا به دلیل آمار‌های ضعیف اقتصادی این کشور و هشدار مقامات بانک مرکزی آن در مورد احتمال کاهش رشد اقتصادی جهان، قیمت طلا صبح امروز (سه شنبه) در بازار‌های جهانی اندکی کاهش یافت.

قیمت آنی یا تحویل فوری طلا در ساعت یک و ۱۷ دقیقه بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن تنها با یک دهم درصد کاهش به یک هزار و ۲۲۲ دلار و ۷۱ سنت در هر اونس رسید.

در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز هر اونس فلز زرد به بهای یک هزار و ۲۲۳ دلار و ۵۰ سنت معامله شد که نسبت به دیروز ۲ دهم درصد کاهش داشت.

در حالی که کاهش دیروز شاخص بازار‌های سهام آسیا، صبح امروز نیز ادامه پیدا کرد، شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا در برابر مجموعه‌ای از ارز‌های اصلی شامل یورو، ین، پوند انگلیس، فرانک سوئیس، دلار آمریکا و کرون نروژ را ثبت می‌کند، صبح امروز در پی انتشار آمار‌های ضعیف اقتصادی آمریکا که موجب کاهش ضریب اطمینان به دلار شد، کاهش پیدا کرد و به ۹۶ و سه دهم درصد رسید.

ضریب اطمینان سازندگان مسکن آمریکا نسبت به بازار در ماه نوامبر (آبان-آذر) کاهش وبیشترین افت ماهانه خود در ۴.۵ سال گذشته را ثبت کرده است.

با این حال، هنوز هم انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در ماه دسامبر (آذر-دی) افزایش دهد، اما اکثریت قریب به اتفاق اقتصاددانانی که در نظرسنجی هفته گذشته رویترز شرکت کردند معتقدند، ممکن است نرخ بهره این بار با شتاب کمتری افزایش پیدا کند.

«ترزا می» نخست وزیر بریتانیا دیروز گفت که به طرح خود برای جدا شدن از اتحادیه اروپا پایبند است.
وزیر اقتصاد ایتالیا نیز دیروز پس از نشست وزیران اقتصاد و دارایی کشور‌های منطقه یورو اعلام کرد که کشورش با وجود انتقاد کمیسیون اروپا همچنان به پیش نویس بودجه سال ۲۰۱۹ خود پایبند است، هر چند گفتگو‌ها هنوز ادامه دارد.

اتحادیه طلای «اس پی دی آر» که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری اوراق بهادار با پشتوانه طلا در جهان است دیروز اعلام کرد که دارایی طلای این صندوق با ۱۶ دهم درصد افزایش به ۷۶۰.۸۶ تن رسیده است.

وزیر اقتصاد روسیه نیز دیروز از تولید بیش از ۱۹۴ تن طلا در هشت ماه نخست سال میلادی جاری خبر داد؛ این کشور در مدت مشابه پارسال ۱۹۳ تن طلا تولید کرده بود.

همچنین دیروز شرکت خصوصی «سیبانی-استیل واتر» بزرگ‌ترین تولید کننده طلا در آفریقای جنوبی و یکی از ۱۰ تولیدکننده بزرگ طلا در جهان، اعلام کرد که انجمن کارگران معدن و اتحادیه ساختمانی این کشور پس از شکست مذاکرات در مورد افزایش دستمزد کارگران قصد دارند فردا (چهارشنبه) اعتصاب کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار