گوناگون

ثبات بازار ارز ادامه خواهد یافت

پارسینه: رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن عذرخواهی از مردم بابت مسائل ارزی، گفت: از بانک مرکزی تشکر می‌کنم که تا امروز ثبات را ایجاد کرد و این ثبات تدوام خواهد داشت.

به گزارش پارسینه ، محمدباقر نوبخت در مراسم امضای تفاهم نامه تامین مالی برای اشتغال زایی در بخش کشاورزی بین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: دغدغه همه ما امروز این است که شرایطی که بدخواهان نظام و مردم در خارج از کشور ایجاد کرده اند، ثباتی در اقتصادمان داشته باشیم و آنچه دشمنان می‌خواستند را خنثی کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: به خاطر متغیر‌های برون زا، برخی از قسمت‌های اقتصاد کشور تحت تاثیر تکانه‌های خارجی قرار می‌گیرد. به عنوان نمونه ارز یک متغیر برون زا است که البته تا بخشی هم تحت تاثیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: ضمن عذرخواهی از مردم بابت مسائل ارز، از بانک مرکزی تشکر می‌کنم که تا امروز ثبات را ایجاد کرد و این ثبات تدوام خواهد داشت.

وی گفت: بخشی از اقتصاد هست که می‌تواند تاثیر تحریم‌ها را خنثی کند؛ انتظار به حق مردم رشد اقتصادی و ثبیت اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است که البته دانشگاه‌ها هم با آهنگ قابل قبولی نسبت به تربیت افراد ماهر اقدام می‌کنند؛ این افراد تمایل به مشارکت در توسعه ملی دارند.

نوبخت با اشاره به تفاهم نامه‌ای که در این مراسم به امضا رسید، گفت: با تفاهم نامه امروز حداقل ۸۲ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کنیم. برنامه اول این است که در ۱۰ رسته فعالیت سرمایه گذاری کنیم و شغل‌های جدید ایجاد و اشتغال موجود را هم حفظ کنیم.

وی ادامه داد: ۶ رسته فعالیت را تعریف کردیم که با انجام آن‌ها اشتغال موجود را تثبیت می‌کنیم. در برنامه دیگری توسعه باغات در مناطق مرزی را نیز مدنظر قرار داده ایم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این انتظار از سازمان برنامه و بودجه به حق است که در شرایط تحریم، اوضاع را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال جدید هستیم، گفت: این مسائل ربطی به تحریم ندارد. اینکه فکر کنیم، چون تحریم شده ایم نمی‌توانیم بسیاری از کار‌ها را انجام دهیم درست نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: آمریکایی‌ها فکر کردند با تحریم می‌توانند کاری کنند که ما مجددا مذاکره کنیم؛ آمریکایی‌ها نتیجه مذاکرات قبلی را چه کردند؟ آژانس اتمی بین المللی بیش از ۱۲ بار اعلام کرده که ایران بر تعهد خود پایبند بوده است.

نوبخت خطاب به مقامات آمریکایی گفت: ما به خاطر فرهنگ ایرانی اسلامی خود به پیمان خود پایبند می‌مانیم. شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید که نسبت به نتیجه مذاکرات چه کردید.

وی گفت: ما بدون اعتنا به آمریکایی‌ها کارمان را ادامه می‌دهیم شاید مزاحمت‌هایی ایجاد کنند، اما راهمان را ادامه خواهیم داد.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه در گندم به خودکفایی رسیدیم، گفت: ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت کردیم که ۷ درصد نسبت به پیش بینی‌ها بیشتر بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۳۱ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  بابا ۱۵ هزار تومن کردین چرا دروغ میگین کو دلار ۱۱ تومن شما ما چرا نمیبینیم

 • مهراد

  خیلی تأکید دارند از کلمه ثبات استفاده کنند نه کاهش!
  دلار 3900 تومانی رو تحویل گرفتن حالا شده 15000 تومان باز هم میگن ثبات!

 • ناشناس

  با مردم که صادق نیستید ، حداقل در محفل خودتان با یکدیگر صادق باشید و با شعور مردم با کلمات بازی نکنید .

 • ناشناس

  كلا 40 ساله با مردم صادق و شفاف نيستند. احكام و اخلاق اسلامي در مسئولين فعلي و قبلي به فنا رفته و دقيقا در خدمت سياست مي باشد!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار