گوناگون

شریعتمداری: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد

شریعتمداری: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد

پارسینه: وزیر کار و رفاه اجتماعی بااشاره به خدمات و تلاشهای دکتر نوربخش گفت: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد و همیشه برای خدمت آماده بود.

دکتر شریعتمداری در مراسم ادای احترام و بدرقه پیکر‌های دکتر نوربخش و تاج‌الدین گفت: بنده هم به نوبه خودم این واقعه دردناک را به جامعه خدمتگزاران خدوم ملت شریف ایران که شایسته خدمتگزاری بیش از این هستند، تسلیت عرض می‌کنم. امروز دو خدمتگزار صدیق، شریف، پاک دست، پرتلاش و سخت کوش با مدیریت جهادی را از دست دادیم.

وی ادامه داد: دکتر نوربخش یک از پزشکان حاذق و دانشمند و فاضل این کشور بود که سال‌های سال عمر گران‌قدر خود را از زمان دفاع مقدس _. از زمان جوانی_ در خدمت این مردم شریف در علم پزشکی قرار داده بود. بعد از آن نیز در سال‌های متمادی خدمت‌گزار جمع کثیری از اقشار مختلف جامعه ایران و به نوعی با سازمان تامین اجتماعی در ارتباط بود. در مناسب مختلفی در این سازمان در طی بیست و چند سال خدمت گذارنده بود. این اوخر در دولت تدبیر و امید به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسیده بود.

شریعتمداری با بیان دکتر نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد و همیشه سر از پا برای خدمت نمی‌شناخت و برای خدمت آماده بود، افزود: این مدیر عزیز ارجمند به قدری نجیب و متواضع بود که من هرچه بگویم، کم گفتم. در اکثر فعالیت‌های خیر مشارکت داشت و در خیریه‌ی حضرت عبدالعظیم در شهر ری یک مراکز درمانی وجود دارد که ایشان هفته‌ای یک بار برای خدمت‌رسانی در آن جا حاضر می‌شد و برخی از جراحی‌ها را بدون هیچ‌گونه دریافت پولی و با تامین هزینه دارویی بیماران مراجعه کننده، انجام می‌داد. تا این اواخر هیچ‌کس از این کار ایشان مطلع نبود، من نیز با اینکه عضو هیئت امنا مرکز هستم از این موضوع آگاهی نداشتم. مجموعه آنجا برایم تعریف کردند که ایشان جوری لباس می‌پوشید که انگار از خدمه یا کادر پرستاری یا اداری است و کسی نمیدانست این دکتر فوق تخصص در رشته خودش است. همه کار‌های خدمتگزاری، پزشکی و پرستاری خودش انجام می‌داد. این حرکت‌های سازنده در میان مردم شریف ما رزشمند است.

وزیر کار و رفاه ادامه داد: اینکه امروز شما برای بدرقه این دو مدیر عزیز و خدوم آمده‌اید، نشانگر این است که خداوند متعال این دوتازه درگذشته ما را دوست دارد. این عشق و علاقه که بین او و مجموعه خدمتگزاری در ایران و این شهید راه خدمت به مردم وجود دارد، شما را در روز تعطیل به اینجا کشانده است. در عین حال این دو عزیز شب جمعه و مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) از دنیا رفتند که همه این‌ها نشانگر فضیلتی است.

وی در ادامه گفت: انگار همه برنامه‌ها جور شده بود که همه ساعت چهار بعد از ظهر در آن تقاطع باشیم، این اتفاق درس بزرگی برای همه ماست، این دنیا رفتنی است و ما هر چه داریم اینجا می‌گذاریم و می‌رویم. اگر کسی جز با هدف خدمت و کار برای مردم قدم بردارد قطعا زیان خواهد کرد. ما از لحظه دیگر خود بی خبریم. این دو برادر بزرگوار اینجور زندگی کردند و برای خدمت سر از پا نشناختند.

شریعتمداری با بیان اینکه هیچ کدام از ما تعیین کننده وقت مرگمان نیستیم. زمانی که پیمانه پر شد هیچ کس نمی‌تواند مانع آن شود، افزود: از این حوادث باید درس عبرت بگیریم و بدانیم که ممکن است هر لحظه این حادثه رخ دهد تا لحظه‌ای که هستیم خدمتگزار این مردم شریف باشیم، چرا که این مردم شایسته خدمتگزاری هستند و درطول دفاع مقدس از جان و مال خود دریغ نکردند در طی ۴۰سال بعد از پیروزی انقلاب همواره همراه انقلاب بودند و با سختی‌ها، گرانی‌ها ساختند. هرچه می‌توانیم به آن‌ها خدمت کنیم. همه مامسئولیم و کوچک و بزرگ ندارد، هر چه مقام بالاتر، مسئولیتش نیز سنگین‌تر است، اما همه مسئولیم. خالصانه نیت کنیم که خدمتگزار این ملت باشیم و در هر جایی که خدمتگزاری می‌کنیم بدانیم که خدمتگزاری باید صادقانه، امانت‌دارانه و با چشم پاک باشد.

دکتر علی ربیعی وزیر سابق کار نیز در سخنانی گفت: یادم است در آخرین باری که به علی آباد برای کلنگ زنی پروژه‌ها سفر کردم زمانی که میخواستم زمینی را کلنگ بزنم، با آقای نوربخش صحبت کردم و ایشان گفتند که زمین مشکل دارد و تا زمانی که مشکلش را حل نشده، کلنگ نزنیم و آن زمان آقای تاج الدین با من بودند. قسمت این بود که آن زمان کلنگ نزنم و امروز بیایند تا آن‌ها کلنگ بزنند. شما میزبان خوبی بودید، اما این دو مدیر حیف بودند که در بستر عادی جان دهند و باید در راه خدمت جان می‌دادند، باید در چنین روزی جان می‌دادند.

وی ادامه داد: چه زیباست نام هردوی آن‌ها تقی وعبدالرحمان، تاج الدین واقعا بنده خوبی بود. خدا شاهد است که نمی‌توانست در تهران خانه تهیه کند. روزی که آقای نوربخش را دعوت به همکاری کردم با هم صحبت کردیم و ایشان پذیرفت و در همان زمان گفت: اولین همکار که دوست قدیمی شما است، را می‌خواهم معرفی کنم. من تاج‌الدین را از سال ۵۹ میشناسم در اصفهان یک کارگر جوان فعال در تشکل‌های کارگری و مبارزه قبل از انقلاب بود؛ جوانی جسور و متقی بود. از او خواهش کردیم با ما همکاری داشته باشد و از همان زمان تا الان با هم بودیم. عضو شورای هیئت اجرایی خانه کارگر بود و و از آن سال در خدمت تشکل‌های خانه کارگر بود. برادرش شهید شد، خودش نیز به بار‌ها به جبهه رفت. در این مدت یک بار هم از او درخواست مالی چیزی نشنیدم. زمانی که در تهران سمت گرفته بود، مدت‌ها در هتل وزارتخانه که جای کوچکی بود، زندگی می‌کرد، چرا که در تهران جایی نداشت.

وی درباره نوربخش نیز گفت: واقعا نوربخش تقی بود. خدا شاهد است که چقدر تقی بود و چقدر به محیط خود نور میتاباند. نوربخش زمانیکه به ریاست تامین اجتماعی منصوب شد به او گفتیم دو سوم حقوق قبل از ٩٢ یعنی ۵٨ درصد حقوق قبلی را دریافت می‌کند، روزی برایم نامه فرستاد که این مبلغ پول زیاد است و نصف پول را نمی‌خواهد و من به او گفتم که این کار از نظر قانون امکان پذیر نیست و به او پیشنهاد دادم مابقی پول را به حسابی که در سازمان هست، برگرداند تا در سازمان هزینه شود. روزی تعدادی مهمان به وزارتخانه آمده بودند که به آن‌ها کیف‌هایی هدیه داده شده بود و نوربخش از جیب خود هزینه این کیف‌ها را پرداخت کرد و گفت: نباید از پول بیت المال هدیه‌ای خریداری شود.

ربیعی ادامه داد: امروز به این فکر می‌کنم چرا خیلی وقت‌ها بی رحمانه قضاوت و سیاه‌نمایی می‌کنیم. تاج الدین در این دنیا هیچ چیزی نداشت و نوربخش یک ماشین و یک آپارتمان داشت. زمانی که نوربخش به سازمان تامین اجتماعی آمد، رئیس انجمن ارتوپدی ایران بود و می‌توانست به کار خود به طور خصوصی ادامه دهد و ماهیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون درآمد داشته باشد. نه تنها یک شنبه شب‌ها به حرم عبدالعظیم می‌رفت، بلکه تا نیمه‌های شب بیمارانی را در انجا را معالجه می‌کرد، بار‌ها بیمارانی را خودم برایش فرستادم.

وی افزود: خدا شاهد است که اربعین، عاشورا، جمعه سرکار بود. روز و شب نداشت. گاهی با او تماس می‌گرفتم و متوجه می‌شدم تا ۱۲ شب سرکار است. نوار معارفه نوربخش موجود است، در آنجا گفتم هر چهره‌ای نمادی است نوربخش نماد پاکی وشرافت بود.

وزیر سابق کار در پایان گفت: ما امروز چنین مدیران لایقی را از دست دادیم. جامعه کارگری و بازنشستگی قدران این دو عزیز است. از شما مردم گرگان و گلستان سپاس گذاریم که در روز تعطیل در این مراسم شرکت کردید این کار شما نشانگر قدرانی از این دو مدیر است که در راه خدا و برای معاش و حقوق و سلامت مردم خدمت کردند. خدا نیز قدران شما باشد و روح این دو بزرگوار با ائمه اطهار مشهود باشد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  مگه اینا اصلا سختی هم میبینن!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار