گوناگون

بانک جهانی: نصف جمعیت جهان فقیرند

بانک جهانی: نصف جمعیت جهان فقیرند

پارسینه: بانک جهانی اعلام کرد تقریبا نیمی از جمعیت جهان با کمتر از ۵.۵ دلار در روز زندگی می کنند و سهم فزاینده‌ای از این فقرا در کشورهای ثروتمند تر قرار دارند.

به گزارش راشاتودی، طبق گزارش بانک جهانی علیرغم پیشرفت در کاهش فقر، تعداد فقرا در جهان هنوز هم به طور غیر قابل قبولی بالاست. یعنی هنوز هم میلیارد‌ها انسان برای تامین نیاز‌های اساسی زندگی تقلا می‌کنند.

طبق این گزارش تقریبا نیمی از جمعیت جهان با کمتر از ۵.۵ دلار در روز زندگی می‌کنند. سهم فزاینده‌ای از این فقرا در کشور‌های ثروتمند‌تر قرار دارند.

بانک جهانی اعلام کرد تعداد کلی مردمی که در فقر به سر می‌برند بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، ۶۸ میلیون نفر کاهش یافته است. این تعداد برابر با جمعیت تایلند یا انگلستان است.

این مطالعه نشان داد فقر جهانی روزانه ۵.۵ دلاری، بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ از ۶۷ درصد به ۴۶ درصد کاهش یافته است. فقر شدید هم در سال ۲۰۱۵ به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

طبق این تحقیق دستاورد‌های رشد اقتصادی به طور نامساوی بین مناطق و کشور‌ها تقسیم شده است. فقر در جنوب صحرای آفریقا تثبیت شده، جایی که ۸۴.۸۵ درصد جمعیت با کمتر از ۵.۵ دلار در روز زندگی می‌کنند.

بانک جهانی اعلام کرد که روند فعلی جهان اجازه نمی‌دهد به هدف کاهش فقر شدید به کمتر از ۳ درصد جمعیت جهان برسیم.
منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار