گوناگون

روایت یک فرمانده بلندپایه از ماموریت مهم ناوگروه ۸۶ ارتش ایران

روایت یک فرمانده بلندپایه از ماموریت مهم ناوگروه ۸۶ ارتش ایران

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش گفت: اکنون ماموریت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مناطق دریایی تحت حاکمیت به آب های مجاور و دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ امیر دریادار دوم قادر وظیفه فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع سفرا، وابستگان نظامی، فرماندهان و کارکنان ناوگروه صلح و دوستی پاکستان، گفت: دریا فرصتی بزرگ برای پیشرفت و حفظ منافع ملی است.

وی افزود: امنیت دریانوردی در دنیای امروز باعث می‌شود کشورها بتوانند همواره نسبت به مراوده کالاها و خدمات از کشوری به کشور دیگر اقدام کنند و بی‎شک هر کشوری سعی دارد اقداماتی در خصوص امنیت دریایی به اجرا گذارد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این امنیت می‌تواند به صورت همکاری با یک کشور دوست یا هم‌پیمان انجام شود و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره علاقه‌مند و آماده توسعه تعاملات در زمینه‌های تمرینات مشترک دریایی، آموزش و همکاری‌های فنی و پشتیبانی با نیروی دریایی پاکستان بوده و بر این باور است که امکانات این دریای پر برکت متعلق به ملت‌های منطقه است.

امیر دریادار دوم قادر وظیفه یادآور شد: اکنون ماموریت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مناطق دریایی تحت حاکمیت به آب های مجاور و دریاهای آزاد گسترش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ناوگروه ۸۶ اقتدار نداجا با انجام ماموریت صلح و دوستی در اقیانوس‌های هند، آرام، اطلس، دریای مدیترانه، دریای سرخ، دریای چین و بازدید از بنادر کشورهای دوست و اعزام هیات‌های بلند پایه به صورت متقابل، زمینه توسعه و تحکیم روابط را فراهم کرده است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط دو نیروی دریایی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اجرای تمرینات مشترک فرصتی را برای هماهنگی بیشتر در راستای اجرای هرگونه عملیات مشترک به وجود آورده است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار