گوناگون

آخرین وضعیت روند ثبت‌نام زائران «عمره مفرده»

آخرین وضعیت روند ثبت‌نام زائران «عمره مفرده»

مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت آخرین وضعیت روند ثبت‌نام زائران عمره مفرده را تشریح کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۷۷ هزار نفر نسبت به ثبت‌نام اولیه و گروه‌بندی اقدام کرده‌اند.

تسنیم نوشت: مهران فرشید درباره ثبت‌نام زائران عمره مفرده اظهار کرد: تاکنون ۱۷۷ هزار و ۶۷۹ نفر نسبت به ثبت‌نام اولیه و گروه‌بندی اقدام کرده‌اند که ۴۶ هزار و ۱۹ نفر از آنها به دفاتر زیارتی مراجعه و با ارائه مدارک، ثبت‌نامشان قطعی شده است.

وی ادامه داد: ۴۵ هزار و ۵۴۰ نفر از زائران نیز فیش پرداخت وجه دریافت کرده‌اند و ۴۱ هزار و ۶۳۰ نفر نیز نسبت به پرداخت وجه مورد نیاز برای انجام سفر عمره اقدام کرده‌اند.

مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت تصریح کرد: ظرفیت اعزام ۷۰ هزار زائر تا ۱۰ اسفندماه برای عمره مفرده تعیین شده بود که با توجه به عدم استقبال اولیه برای ثبت‌نام از ۲۸ آذر تا ۱۲ دی ماه، اعزامی صورت نگرفت و حدود ۸۰۰۰ نفر از ظرفیت اولیه کسر شد.

وق افزود: با توجه به لغو موقت اعزام زائران که قرار بود از ۱۳ دی ماه انجام شود، فعلا ۵۲ هزار ظرفیت برای اعزام زائر در نظر گرفته شده است و منتظر تعیین تکلیف افرادی هستیم که قرار بود در این ایام عازم سرزمین وحی شوند.

وی درباره ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع نیز گفت: تاکنون ۸ هزار و ۳۹۷ نفر نسبت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اقدام کرده‌اند که ۳ هزار و ۸۶۱ نفر از آنها مرد و ۴ هزار و ۵۳۶ نفر زن هستند.

فرشید گفت: فردا اولویت‌های دوم برای ثبت‌نام حج تمتع فراخوانده می‌شوند؛ بر این اساس افرادی که تا پایان ۳۱ تیرماه ۱۳۸۶ ثبت‌نام کرده بودند امکان ثبت‌نام خواهند داشت. این افراد می‌توانند به سایت https://reserve.haj.ir مراجعه و با تکمیل اطلاعات، نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار