گوناگون

زمان تشییع شهدای کرمان اعلام شد

زمان تشییع شهدای کرمان اعلام شد

پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا ساعت ۹:۳۰ از چهارراه غزه به سمت مصلی بزرگ امام علی علیه السلام کرمان انجام می‌شود و پس از آن شهدای کرمان برای تدفین می‌روند و بقیه شهدا به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها اعزام می‌شوند.

استاندار کرمان با بیان اینکه آمار قطعی شهدای حادثه تروریستی کرمان ۸۴ نفر است که ۷۰ درصد آنها شناسایی شده‌اند، گفت: تشییع شهدا فردا انجام می‌شود.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه تا این لحظه آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان 84 شهید و 284 مصدوم اعلام شده است، اظهار داشت: آمار اولیه‌ای که روز گذشته از تعداد شهدا اعلام شده بود تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته پیکر مطهر تعدادی از شهدای ‌دوباره‌شماری شده بودند و آمار آنها هم از سوی بیمارستان‌ها و هم توسط پزشکی قانونی اعلام شده بود، ادامه داد: آمار قطعی شهدای ما تا این لحظه 84 شهید است که تا کنون 70 درصد آنها شناسایی شده ‌و عمدتاً مربوط به کرمان هستند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعداد مجروحان ما 284 نفر است که تعدادی از آنها و چیزی در حدود 30 نفر به صورت سرپایی ترخیص شدند، افزود: 195 نفر در مجموع بیمارستان‌های ما بستری هستند که البته حال برخی از آنها مساعد نیست و در بخش ویژه تحت نظر هستند.

وی با بیان اینکه این اقدام تروریستی دشمن از سر ذلت بود و خون مردم ما را به جوش آورده است، گفت: روز گذشته تعداد زیادی از مسئولان کشوری بلافاصله و در اسرع وقت به کرمان آمدند.

فداکار با اشاره به اینکه پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا جمعه 15 دی‌ماه تشییع می‌شود، افزود: تشییع این شهدا ساعت 9:30 از چهارراه غزه به سمت مصلی بزرگ امام علی علیه السلام کرمان انجام می‌شود و پس از آن شهدای کرمان ‌تدفین ‌و بقیه شهدا به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این حادثه خارج از گیت‌های بازرسی انجام شده و زنان، کودکان و پیرزنان و پیرمردان بی‌دفاع و بیگناه زیادی به شهادت رسیدند، گفت: دشمنان نشان دادند که حتی قبر شهید سلیمانی و زائران این شهید را نمی توانند تحمل کنند و امیدوارم که مردم ما با حضور حماسی خود در تشییع این شهدا مردم پاسخ محکمی به اقدامات بزدلانه تروریستی دشمنان بدهند.

به گزارش تسنیم ساعت 14:50 دقیقه و در ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد که حادثه اول در ورودی گلزار شهدای کرمان و حادثه دوم در ورودی تخت درگاه قلی‌بیگ اتفاق افتاده است که در این حادثه تعداد زیادی از هموطنان مصدوم و شهید شدند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ با سلام و احترام بر جناب آقای جودکی ایده اللّه تعالی ، چون سروده ی دلنشین ایشان برایم جذاب بود ، لذا فضولی کرده با فکر کوتاهم ، اطلس گرانبهای آن بزرگوار را به گونی خود پیچیدم ، امید وارم که عفوم بفرمایند . هر لحظه به هرحال کنم شکر خدا را__ دشمن نشناسد ابداً ملت ما را__ از حد بهمین دلیل پا را __بیرون نهد از گلیم زارا( زارا به گویش مازندرانی یعنی شاید ) چون شیشه عطریم که از سنگ زدن‌ها __ بوی خوش ما رفته و پر کرده فضا را __ او درک نکند هیچ قضا را __ نا چار شود اما بچشد طعم جزا را __ دلخسته نگردیم ز پیمان شهادت __زیرا که رسیدن بسعادت __ راهش بود این سپار بیادت __ خالی نگذاریم مسیر شهدا را __کرمان شده روشنگر یک صحنه غزه __ آدمیان را همه آورده به هزه__ خواهند که ز دشمن بکشند دیرک چزه __ در واپس این صحنه ببین کربُبلا را __در معرکه دشمن چو حریف تو نگردد __ سر گیجه زنان دور سر خویش بگردد __بشیطان داده دست و ریش بگردد__ در یاد تو غافل بزند غمزده‌ها را دریایِ صبورِ دل ما ریخته بر هم __ زیرا که از این فاجعه پر غم __ جز اخذ تقاص نمانده هیچ چم __لبریز تلاطم شده یاری بده یارا __

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار