گوناگون

در جلسه ۱۵۰ دقیقه ای رئیس جمهوری با ۵۰ چهره سیاسی چه گذشت؟

در جلسه ۱۵۰ دقیقه ای رئیس جمهوری با ۵۰ چهره سیاسی چه گذشت؟

سید ابراهیم رئیسی رئبیس جمهوری (دوشنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۲) به مدت ۱۵۰ دقیقه میزبان ۵۰ نفر از دبیرکل احزاب، روسای ائتلاف‌های سیاسی و فعالان سیاسی مستقل، اصولگرا، اصلاح طلب، اعتدال و غیره بود.

 نایب رئیس خانه احزاب در تشریح دیدار نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی با رئیس‌جمهور، گفت: در بخشی از جلسه برخی از اصلاح‌طلبان در خواست کردند پیش‌ثبت‌نام‌ها منتفی شده و هر کسی که ثبت‌نام کرده تأیید صلاحیت شود.

حسین کنعانی‌مقدم با اشاره به جزئیات دیدار احزاب با رئیس‌جمهور، گفت: شامگاه امشب در یک جلسه دو و نیم ساعته دبیران احزاب و شخصیت‌های مختلف سیاسی از گروه‌های مختلف میهمان رئیس‌جمهور بودند.

وی افزود: در این جلسه همه جریانات سیاسی و تفکرات مختلف دغدغه مشارکت را داشتند و آقای رئیس‌جمهور با آغوشی باز از همه سخنان استقبال کردند و خواستند که همه گروه‌ها و افراد و دولت در کنار یکدیگر برای تحقق مشارکت پرشور تلاش کنند.

نایب رئیس خانه احزاب، بیان کرد: در بخشی از این جلسه مطرح شد که همه در کنار همدیگر می‌توانیم موانع مشارکت رو برداریم و می‌توانیم بگوییم این جلسه آغاز خوبی برای کسانی که دست‌اندرکاران انتخابات هستند بود که یک دل و یک زبان با محور مشارکت حداکثری به میدان بیایند.

وی ادامه داد: بنده در این جلسه گفتم که انتخابات یک آوردگاه سیاسی است و دشمنان ایران می‌خواهند با کاهش مشارکت مشروعیت نظام را زیر سؤال ببرند.

کنعانی‌مقدم عنوان کرد: در این جلسه مطرح شد که در ماه‌های منتهی به انتخابات ما باید از خودزنی و خودتحریمی در داخل پرهیز کنیم و به صورت کلی باید خیلی مراقبت کنیم و در خصوص اینکه احزاب یک پل ارتباطی با مردم هستند، باید از این استفاده کنیم و مسأله مشارکت حداکثری باید اولویت یک همه باشد.

وی افزود: در بخشی از جلسه برخی از اصلاح‌طلبان در خواست کردند پیش‌ثبت‌نام‌ها منتفی شده و هر کسی که ثبت‌نام کرده تأیید صلاحیت شود و بعضی‌ها به دنبال این بودند یک نوع نا امیدی در جامعه بوجود بیاورند و البته بگو مگویی ها هم اتفاق افتاد در این جلسه که در نوع خود جالب بود.

نایب رئیس خانه احزاب تصریح کرد: در پایان جلسه دبیران احزاب در کنار رئیس‌جمهور شام خوردند و در همین حین هم صحبت‌ها ادامه داشت و آقای رئیس‌جمهور به عنوان آخرین نفر شام خود را صرف کرد و همچنان به سخنان افراد حاضر در جلسه گوش می‌داد.

وی ادامه داد: افرادی از اصلاح‌طلبان مثل آقای جواد امام، بیانیه خواند و سخنرانی کرد، آقای محسن هاشمی صحبت کرد آقایان کمالی، ربیعی، نوبخت، محمد هاشمی، وکیلی، پزشکیان و علی مطهری هرکدام مطالبی را به تفصیل بیان کردند و به نوعی به اصولگراها وقت کمتری داده شد و از طرف اصول‌گرایان هم آقایان بادامچیان، روح‌الامینی حداد عادل و چند نفر دیگر از دوستان سخن گفتند.

کنعانی‌مقدم در پایان، خاطرنشان کرد: با همه این بحث‌ها اما در پایان همه شخصیت‌ها و دبیران احزاب به مسأله مشارکت و کمک افزایش مشارکت و هم‌افزایی در این موضوع تأکید داشتند و این اتفاق را حرکتی رو به جلو قلمداد کردند.

فرصت صحبت به همه و به خصوص بیشتر برای اصلاح طلبان داده شد

عبدالحسین روح‌الامینی معاون احزاب شورای ائتلاف هم با اشاره به جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با دبیران احزاب، گفت: الحمدالله در یک جلسه سه ساعته مباحث خوبی را همه شخصیت‌ها و احزاب خدمت آقای رئیسی مطرح کردند و بنده خودم حدود پانزده صفحه مطلب از این جلسه یادداشت کرده‌ام.

وی افزود: اصلاح‌طلبان، اعتدالی‌ها و اصول‌گراها و مستقلین و به نوعی همه حضور داشتند و نکات خود را مطرح کردند و فرصت صحبت به همه به خصوص، بیشتر اصلاح‌طلبان رسید.

معاون احزاب شورای ائتلاف، گفت: در پایان این جلسه هم همه دبیران احزاب و شخصیت‌ها شام را میهمان آقای رئیسی بودیم و در زمان صرف شام هم بعضی‌ها نکات خود را به آقای رئیس‌جمهور منتقل می‌کردند.

روح‌الامینی در پایان، خاطرنشان کرد: در کل جلسه خوبی بود و امیدواریم همه این جلسات و دیدارها به افزایش مشارکت در انتخابات کمک کند.

مباحث اصلاح طلبان در جلسه با رئیس‌جمهور حول تایید صلاحیت ها و پیش ثبت نام ها بود

ابوالفضل جراره دبیرکل شریان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه احزاب با رئیس‌جمهور، گفت: آقای مجید انصاری جلسه را شروع کرد و بحث پیش‌ثبت‌نام‌ها که خیلی‌ها نیامدند را مطرح و سپس آقای نوبخت در مباحث اقتصادی مطالبی را مطرح کرد.

وی افزود: اکثر اصلاح‌طلب‌ها بیشتر، بحث ردصلاحیت‌ها و مباحث مربوط به شورای نگهبان را مطرح می‌کردند و بعضاً می‌گفتند که همه را تأیید کنید و این افرادی که هستند، همه را تأیید کنید.

دبیرکل شریان تصریح کرد: آقای محسن هاشمی مباحثی را در مورد مشکلات اقتصادی جامعه و فقر بخشی از مردم مطرح کرد که آقای محصولی در پاسخ ایشان گفت که آقایانی که زمانی اعتقاد داشتند کشور باید توسعه پیدا کند، حتی اگر عده‌ای زیر چرخ توسعه له شوند، چگونه الآن چنین مباحثی در مورد فقر مردم می‌گویند.

وی افزود: در کشاکش این صحبت‌ها، آقای ربیعی و جواد امام وارد مباحث انتخابات ۸۸ شدند و نکاتی را درباره وزارت کشوری که آقای محصولی در آن سال‌ها مسئول آن بوده را، مطرح کردند.

جراره بیان کرد: در ادامه جلسه، آقای حدادعادل در پاسخ به اصلاح‌طلبانی که درباره پیش‌ثبت‌نام‌ها گلایه داشتند گفت پیش‌ثبت‌نام‌ها برای همه بوده و سیاه‌نمایی چرا فقط می‌کنید، اندکی پیشرفت‌ها را هم بگویید.

وی ادامه داد: آقای محمد هاشمی نیز انتقاداتی نسبت به رسانه و صداوسیما مطرح کرد و خواستار این شد که صداوسیما می‌تواند نقش ویژه‌تری در مباحث سیاسی ایفا کند و با حضور همه گروه‌ها به مشارکت کمک کند.

دبیرکل شریان تصریح کرد: بنده موضوع شبکه‌سازی که شریان در باب ایجاد انگیزه و امید و رقابت صحیح ایجاد کرده را در این جلسه مطرح کردم و گفتم که ما با شبکه‌سازی به اندازه وسع خودمان توانسته‌ایم امید را در بخشی از بدنه جوانان کشور ایجاد کنیم و گفتمان ما این است که راه‌حل مشکلات کشور درون این کشور است.

جراره در پایان، خاطرنشان کرد: در پایان هم گفتند که اتفاقات خوبی که رخ داده را هم بگویید و همه با هم باید سعی کنیم در جامعه امید و انگیزه را به‌وجود بیاوریم و به مشارکت کمک کنیم.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  احتمالا یک عده کشف حجاب کرده پای صندوق های رای ظاهر خواهند شد !!!!!!!!!! هشیار باشیم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار