گوناگون

کنعانی: عاملین ترور سردار سلیمانی در امان نخواهند بود

کنعانی: عاملین ترور سردار سلیمانی در امان نخواهند بود

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: پیگیری موضوع ترور شهید سلیمانی یکی از ماموریت‌های مهم دولت و دستگاه دیپلماسی است و قطعا عاملان و آمران این جنایت از کیفر این اقدام ناجوانمردانه در امان نخواهند بود.

ایسنا نوشت: ناصر کنعانی در آغاز این نشست میلاد حضرت زهرا (س) را تبریک گفت.

وی همچنین اظهار کرد: لازم می‌دانم در آستانه چهارمین سالگرد شهادت سردار بزرگ قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم حاج قاسم سلیمانی یاد و نام این شهید گرانقدر را گرامی بدارم و به روح بلند آن شهید والا مقام درود و سلام بفرستم و ادای احترام کنم. شهید سلیمانی در بین ما نیست اندیشه‌ها و مرام و مکتب شهید سلیمانی برقرار است و اندیشه او در منطقه تکثیر شده و نرم افزار مقاومت که آن شهید گرانقدر تولید و ترویج کرد، باقی است اندیشه مقاومت هر روز جان تازه‌ای به خود می‌گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: همچنین یاد و خاطره شهید گرانقدر همرزم شهید سلیمانی را در طول سالیان طولانی در منطقه شهید والا مقام سید رضی موسوی را گرامی می دارم و یکبار دیگر اقدام جنایت‌آمیز این شهید عزیز را محکوم می‌کنم. قطعا رژیم صهیونیستی در توسل به این گونه اقدامات جنایت آمیز هیچ گونه دستاورد راهبردی را نخواهد داشت و شجره مقاومت قدرتمندتر از هر زمان دیگری در حال زورآزمایی سلطه‌گری و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی است و این اقدامات کمکی به عمر این رژیم غاصب نمی‌کند.

کنعانی همچنین فرا رسیدن سال نو میلادی را به مسیحیان ایران و جهان و پیروان ادیان آسمانی تبریک و تهنیت گفت و افزود: مسیحیان جهان در شرایطی سال نو میلادی را جشن می‌گیرند که سرزمین زادگاه عیسی مسیح در فلسطین تحت بی سابقه ترین جنایات رژیم غاصب قرار دارد ،‌ بسیاری از پیروان عیسی مسیح امسال در همدردی با ملت فلسطین جشن نگرفتند یا آنگونه که باید و شاید سال نو میلادی را برای خودشان یک رخداد توام با سرور و شادمانی تلقی نمی‌کنند و برای همدردی با ملت فلسطین از انجام برنامه‌های دینی و مذهبی خود و اجرای برنامه‌های شادمانه پرهیز کردند.

وی تصریح کرد: جای تاسف است رژیم صهیونیستی در استمرار حمایت آمریکا در آستانه سال نو دست از اقدامات شرورانه و ماجراحویانه علیه ملت فلسطین دست بر نداشت و این جنایات را به طور مستمر در طول ۳ ماه ادامه می‌دهد. جا دارد از جامعه بین‌الملل بخواهیم به مسئولیت‌های انسانی خود در حمایت از ملت فلسطین و بازدارندگی از ماشین کشتار رژیم صهیونیستی عمل کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از این نشست درخصوص همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: آژانس و مدیر کل آن اقدامات حرفه‌ای خود را دنبال و از سیاست‌زدگی پرهیز کنند.

کنعانی همچنین در بخش دیگری از این نشست یادآور شد که فضای مثبتی در مناسبات میان دو کشور ایران و مصر وجود دارد.

 

ارسال نظر

 • مهر آب

  فدای دارین عزیزان سردار دلها..دوستان شما وسید رضی. کهندانی...انتقام خون شماها میگیرند..چرا که خیلی خیلی خیلی خیلی مرید و جان فدا دارین...انشاالله

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار