گوناگون

بلیت متروی تهران یک هفته رایگان شد

 بلیت متروی تهران یک هفته رایگان شد

شهرداری تهران از رایگان شدن بلیت مترو و اتوبوس به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش سایت طلا، شهرداری تهران از رایگان شدن بلیت مترو و اتوبوس به مدت یک هفته خبر داد.

شهرداری تهران به مناسبت روز زن قصد دارد تا به مدت یک هفته امکان استفاده از خدمات رایگان را برای بانوان فراهم کند. بر اساس اعلام شهرداری زنان و مادران به صورت رایگان از برخی امکانات مانند بلیت رایگان مترو و اتوبوس، امکانات رفاهی اراضی عباس آباد، اکران فیلم در پردیس‌های سینمایی، امکانات ورزشی سازمان ورزش، امکانات تفریحی برج میلاد و... تحت پویش «قدردانیم» با عنوان «شهر قدردان توست» در این ایام بهره‌‎مند شوند. پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم مالی و غیرعمد هم امسال برگزار خواهد شد.

اگر مسافر تهران هستید یا به ندرت از مترو استفاده می‌کنید، شاید علاقه‌ای به پرداخت هزینه‌ی اضافی برای کارت بلیط و شارژ آن نداشته باشید. در این صورت بهتر است از بلیط تک سفره استفاده کنید. برای خرید این بلیت کافی است به باجه بلیط فروشی داخل مترو کرده و یک بلیط تک سفره از متصدی باجه درخواست کنید. برای استفاده از آن نیز فقط کافی است، موقع وارد شدن به گیت ورودی مترو، بلیط کاغذی را روی ماژول اسکنر گیت قرار دهید. بعد از عبور موفق، دیگر به بلیت یک بار مصرف نیازی ندارید.

قیمت بلیت مترو تک سفره در نیمه دوم سال 1402 برای خطوط اصلی معادل 4 هزار تومان و برای خط 5 که مسیر بین کرج و تهران است کمی گران‌تر بوده و معادل 5 هزار تومان است. البته اگر بخواهید در این خط تا هشتگرد هم بروید باید 9 هزار تومان هم هزینه کنید. آخرین قیمت استثنا نیز مربوط به بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی است که 15 هزار تومان قیمت دارد.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار