گوناگون

هشدار جدی وزیر کشور به کشورهای همسایه

هشدار جدی وزیر کشور به کشورهای همسایه

وزیر کشور در حاشیه سفر به جزیره ابوموسی گفت: کشورهای همسایه باید حواسشان باشد که با اعلام نظر درباره جزایر سه گانه روابط‌شان را با کشور بزرگی چون ایران دچار خدشه نکنند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا؛ احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به جزیره بوموسی در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانیه اخیر برخی مقامات روسیه و کشورهای عربی در رابطه با جزایر ایرانی اظهار کرد: اظهارات بی‌پایه، واهی و باطلی که در رابطه با جزایر ایرانی گفته می‌شود سخنانی باطل است که قبلا هم توسط برخی گفته می‌شد.

وی تاکید کرد: این مسائل جهت برهم زدن روابط کشورها بازگو می‌شود و باید دقت کنند و بدانند که صدام نیز از این حرف‌ها می‌زد و نباید دیگر این سخنان توسط همسایگان تکرار شود.

جزایر ‌خلیج فارس گنجی بزرگ و برای کشور و ملت ایران هستند

وزیر کشور یادآور شد: کشورهای همسایه باید حواسشان باشد که با این حرف‌ها روابط‌شان را با کشور بزرگی چون ایران دچار خدشه نکنند.

وحیدی همچنین درخصوص توسعه بوموسی تصریح کرد: در تلاش هستیم مشکلات موجود در جزیره بوموسی را در اسرع وقت رفع و کمبودها را برطرف کنیم.

وی افزود: یک سری از منازل نیمه‌تمام در جزیره وجود دارد که به‌زودی تکمیل و تحویل مردم شریف جزیره خواهد شد.

وزیر کشور بیان‌کرد: اسکله شناوری برای صیادان در دست احداث است‌ و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، ضمن اینکه مجموعه ورزشی جزیره نیز در حال تکمیل است.

وحیدی ابراز کرد: برق جزیره بوموسی تقویت خواهد شد و در حوزه تفریحات نیز طرح‌هایی دنبال می‌شود ضمن اینکه برای حمل و نقل دریایی و هوایی نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

وزیر کشور در سفر به جزیره بوموسی از طرح‌های مختلف زیرساختی و عمرانی بازدید کرده و پیگیری‌هایی جهت سرعت بخشیدن در تخصیص اعتبارات به طرح‌های این جزیره انجام داده است.

بازدید از نیروگاه تولید برق بوموسی، بیمارستان و بندرگاه این جزیره از برنامه‌های وزیر کشور در این سفر بود.

شهرستان بوموسی که پیش‌تر به نام ابوموسی شناخته می‌شد، متشکل از ۶ جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارور کوچک بوده و مرکز آن هم جزیره ۱۲ کیلومترمربعی بوموسی است که در فاصله ۷۵ کیلومتری جنوب بندرلنگه و ۲۲۲ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و بوموسی در نزدیک‌ترین فاصله با تنگه راهبردی هرمز واقع شده‌اند که یکی از مهم‌ترین تنگه‌های بین‌المللی است و خلیج‌فارس را به دریای عمان و اقیانوس هند پیوند می‌دهد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار