گوناگون

همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نیست

همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نیست

پارسینه: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع پر شور اقشار مختلف مردم الیگودرز گفت: مشکلات اقتصادی مردم فراتر از تحمل شده است و همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع پر شور اقشار مختلف مردم الیگودرز گفت: مشکلات اقتصادی مردم فراتر از تحمل شده است و همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نیست.

دکتر رضایی ظهر روز شنبه ۱۶ اسفند ماه در جمع پر شور اقشار مختلف مردم الیگودرز گفت: سلام به مردمان با غیرت و مهربان و خونگرم الیگودرز. برای بررسی وضعیت استان لرستان و گفتگو با مسئولان و نخبگان و کارآفرینان این استان می‌خواستم به خرم آباد بروم. به دوستان گفتم که برنامه را طوری تنظیم کنند تا از نزدیک خدمت مردم الیگودرز که بسیاری از آن‌ها خویشاوندان من هستند، برسیم و گفتگو کنیم.

دکتر رضایی با اشاره به وضعیت مدیریت اقتصادی کشور گفت: این وضعیت ناکارامد مدیریت اقتصادی کشور، حقیقتاً باید پایان پیدا کند. نباید تحمل کنیم که معیشت مردم در منگنه قرار گیرد. همانطور که مشاهده کردید، رهبر انقلاب هم به گرانی‌ها در آستانه عید نوروز اشاره فرمودند. واقعاً ضعف مدیریت اقتصادی و گرانی ها، فراتر از تحمل مردم و دلسوزان کشور و انقلاب شده است. از سال ۹۲ تا امسال، قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده است. همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نیست. دولتمردان یا خودشان باید اهل پیش بینی اقتصادی باشند، یا اگر نمی‌توانند شخصاً تشخیص دهند، باید به هشدار‌های افراد دلسوز گوش دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با بی توجهی، ارزش پول ملی را در برابر ارز‌های خارجی به شدت پایین آورده اند. وضعیت بورس را هم می‌بینید. مدیران اقتصادی کشور به حرف دلسوزان کشور گوش نکردند و مدعی هستند که هم چرخ سانتریفیوژ‌ها می‌گردد و هم چرخ زندگی مردم. اینگونه حرف‌ها در این شرایط، عجیب و ناراحت کننده است، مگر اینکه سفره دولت و مردم کاملاً از هم جدا شده باشد. باید این اوضاع را تغییر بدهیم. باید افراد نفوذی و بازیگران سیاسی و یا همان سیاستباز‌هایی که مسیر را منحرف می‌کنند و فرصت‌ها را می‌سوزانند، شناسایی شوند.

دکتر رضایی گفت: نیرو‌های انقلاب، دست دزدان را قطع می‌کنند، دست رانتخوار‌هایی که در جنگ اقتصادی با بی مروتی، نان مردم را آجر می‌کنند و اشتغال جوانان را از بین می‌برند را قطع می‌کنند. الان بخش مهمی از مشکلات مربوط به تحریم‌ها نیست، بلکه مربوط به ضعف مدیریت است؛ گندم را وارد می‌کنند و کود را گران به دست کشاورزان می‌دهند تا سود به کشاورز ایرانی نرسد.

وی افزود: مردم به دنبال دولت کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو هستند. مردم به دنبال برگرداندن روحیه برادری و یکی بودن سفره دولت و ملت هستند. مردم ایران برای بازگرداندن ارزش‌های راستین انقلاب، به صحنه خواهند آمد. مردم از وعده دادن خسته اند. مردم ما به دنبال قاسم سلیمانی‌ها هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بدو ورود به شهرستان الیگودرز مورد استقبال چشمگیر و خودجوش مردم این خطّه قرار گرفت و به همراه جمعی از مسئولان شهرستان، در گلزار شهدای الیگودرز به مقام شامخ شهیدان این شهرستان ادای احترام کرد و سپس در اجتماع پر شور اقشار مختلف مردم سخنرانی کرد.
منبع: rezaee.ir

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار