گوناگون

هواشناسی ایران ۹۹/۷/۱۳| آغاز بارش باران و برف از امروز /هشدار وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در ۹ استان

هواشناسی ایران ۹۹/۷/۱۳| آغاز بارش باران و برف از امروز /هشدار وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در ۹ استان

پارسینه: سازمان هواشناسی با پیش بینی آغاز بارش باران و برف طی امروز در برخی مناطق کشور از کاهش تردیجی ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی با ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل شمالی، بخش‌هایی از غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

فردا و سه شنبه این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال شرق، بخش‌هایی از مرکز، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی زاگرس پیش بینی شده است. در این ۲ روز در اکثر مناطق کشور وزش باد شدید روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور بارش پیش بینی شده است. از امروز تا پایان هفته در نوار شمالی کشور کاهش تدریجی ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما پیش بینی شده است.

همچنین از فردا تا پایان هفته در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب بارش برف پیش بینی می‌شود.

اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است.

توصیف: تشدید فعالیت سامانه بارشی سرد

زمان شروع: بعدازظهر یکشنبه ۹۹/۰۷/۱۳

نوع مخاطره: رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندباد‌های لحظه‌ای، کاهش دما (به طور متوسط ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس)، احتمال بارش برف در قلل سبلان و رشته‌کوه البرز مرکزی

یکشنبه: نیمه شرقی و شمالی آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان

دوشنبه: نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی

سه شنبه: نیمه شمالی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات تهران

زمان پایان: اواخر وقت سه شنبه مورخ ۹۹/۰۷/۱۵

اثر مخاطره: بالا آمدن آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه، اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی

توصیه: خودداری از اتراق، تردد و چرای دام در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بازگشایی آبروها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و مجهز شدن به تجهیزات زمستانی در قلل سبلان و رشته کوه البرز مرکزی، تمهیدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزی و باغداری، گلخانه‌ای و دامی.
منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار