گوناگون

چرا مردم باید هزینه وزارتخانه‎های ۳۰ طبقه و ۳ میلیون کارمند را بپردازند؟

چرا مردم باید هزینه وزارتخانه‎های ۳۰ طبقه و ۳ میلیون کارمند را بپردازند؟

پارسینه: عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ۳ میلیون حقوق بگیر در بدنه دولت در دنیا کم نظیر است و برای آنکه حقوق این میزان کارمند تامین شود مجبورند بر مردم فشار بیشتری بیاروند تا بودجه اداره وزارتخانه های ۳۰ طبقه با هزاران کارمند با بهره وری نیم ساعته تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می‌گوید یکی از مشکلات کشور در تامین درآمد‌ها نبود عدالت مالیاتی است چرا که فردی که میلیارد‌ها تومان درآمد دارد به راحتی از زیر بار پرداخت مالیات شانه خالی می‌کند.

عبدالرضا مصری با اشاره به درآمد‌های مالیاتی کشور، بیان داشت: موضوع این است که آیا باید برای هزینه تراشی‌ها و افزایش هزینه‌های کشور از محل درآمد نفت و مالیات، بودجه تعریف کرد؟ یعنی هر چه میخواهیم برای کشور هزینه ایجاد کنیم وبگوییم باید بودجه این هزینه به هر طریقی تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به خانه ملت گفت: بنابراین راه کاهش هزینه ها، قناعت کرد، اگر بخواهیم بی حد و حصر خرج کنیم و هزینه تراشی داشته باشیم طبیعی است که در دخل و خرج به مشکل می‌خوریم بنابراین مجبور می‌شویم به اسم مالیات به جیب مردم دست اندازی کنیم یا از سرمایه ملت یا همان نفت برداشت‌های بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بیش از ۳ میلیون حقوق بگیر دارد، اظهار داشت: ۳ میلیون حقوق بگیر در بدنه دولت در دنیا کم نظیر است و برای آنکه حقوق این میزان کارمند تامین شود مجبورند بر مردم فشار بیشتری بیاروند تا بودجه لازم برای اداره وزارتخانه‌های ۳۰ طبقه با هزاران نفر کارمند با بهره وری نیم ساعته تامین شود.

وی با انتقاد از این میزان کارمند دولتی، گفت: عریض و طویل بودن بدنه دولت باعث می‌شود که میزان دریافت مالیات از مردم بیشتر شود در حالی که می‌توان با کاهش هزینه‌های جاری تا حدودی از هزینه تراشی‌ها کاست.

مصری با اشاره به نبود عدالت مالیاتی در کشور، بیان داشت: اگر در کشور نظام‌ها و سیستم‌های مانند اروپا، آمریکا و بسیاری از کشور‌های آسیایی داشتیم، عدالت مالیاتی محقق می‌شد، اما در کشور ما عده‌ای مالیات می‌پردازند که حقوق شان به نسبت سال‌های گذشته افزایش چشم گیری پیدا نمی‌کند در حالی که داریم کسانی که درآمد‌های میلیاردی دارند و زیر بار مالیات نمی‌روند و پیگرد قانونی صورت نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: عده‌ای یک شبه با دستور دولت ۱۰۰ میلیارد تومان از خرید سکه به جیب زدند و ۱۵ هزار میلیارد تومان سود بردند و یک ریال مالیات ندادند، اما یک بقال در ده کوره باید ثابت کند درآمدش نسبت به سال گذشته افزایش نیافته تا مالیات پرداخت نکند، این روند حاکی از آن است که عدالت مالیاتی در کشور ما نیست.

وی ادامه داد:اگر کسی یک میلیارد تومان در واحد تولیدی سرمایه گذاری کند باید ۲۵ درصد مالیات بر سود پرداخت کند، اما اگر همین رقم در بانک‌ها سپرده گذاری شود مالیاتی دریافت نمی‌شود، این بی عدالتی از نبود مالیات بر عایدی سرمایه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: بیشتر فرار مالیاتی کشور به دلیل نبود سیستم‌ها و روش‌هایی است که بتوانیم عدالت مالیاتی در کشور ایجاد کنیم، متاسفانه افراد به طور سلیقه‌ای تصمیم می‌گیرند افراد چه میزان مالیات بدهند در حالی که اگر این امر سیستمی شود مردم با خیال راحت مالیات می‌پردازند چرا که می‌دانند کسی نمی‌تواند از پرداخت مالیات سیستمی فرار کند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

 • ناشناس

  بی محتوایی و عدم آشنایی با شرایط اقتصادی و کاری از سخنان ایشان مشخص است .با چه جسارتی به کارمندان توهین میکنند .همان کارمندانی که سالهاست با حقوق بسیار کمتر از نرخ تورم واقعی مظلومانه شرایط تحمل می کنند.منظورتان از مردم چیست ؟مدیران و شرکتهای رانت خواراست؟ متاسفم ایشان چگونه با این طرز فکر به مجلس راه پیدا کرده . کدام بی انصافی قضاوت کرده کارمندان روزی نیم ساعت کار می کنند!!!!!بجای صحبتهای بی محتوا بهتر است سری به ادارات بزنند.

 • تلبیی

  ایدوارم ایشان کارمند جز یکی از ادارات شلوغ شوند و پاسخکویی مستقیم ارباب رجوع گردند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار