گوناگون

رحمانی فضلی: مناطق مرزی اولویت ما است

رحمانی فضلی: مناطق مرزی اولویت ما است

پارسینه: هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد.

رحمانی فضلی وزیر کشور در این جلسه خاطرنشان کرد: جلسات این شورا بسیار هماهنگ و با پشتیبانی مناسب و اقدام به موقع اعضای شورا به خوبی برگزار می‌شود و نتایج خوبی داشته است.

رحمانی فضلی به نقش صداو سیما در حوزه فرهنگی مناطق مرزی اشاره و تاکید کرد: توجه به ابعاد مختلف مناطق مرزی و زیبایی‌های این مناطق باید یکی از اولویت‌های اصلی رسانه‌ها باشد و پوشش اخبار مناطق مرزی خصوصا نکات مثبت این مناطق همت بیشتری می‌طلبد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به رفع موانع اجرایی تصویب نامه توسعه و تسهیل سرمایه گذاری در شرق و غرب کشور، من جمله صدور ضمانت نامه مربوطه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تضمین پرداخت ۵۰ درصد تخفیف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات اعطایی در مناطق مشمول طرح در شرق و غرب کشور و هم چنین تضمین بیمه پروژه‌ها و طرح‌های مناطق مشمول به صورت ۱۰۰ درصد در مقابل حوادث ضدامنیتی مقرر شد، نحوه پرداخت اعتبارات و هزینه‌ها به صورت خودکار و با برنامه ریزی به موقع انجام شود تا آن‌ها هم بتوانند در زمان مقرر پروژه‌های خود را در این مناطق به پایان برسانند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه مناطق مرزی اولویت ما است، اظهار کرد: در جلسه سران توجه بودجه‌ای ویژه به این مناطق، تصویب شده است و هم چنین مقام معظم رهبری نیز تاکیداتی در این باره داشتند تا بیش از پیش در جهت توسعه این مناطق اقدام شود.

همچنین در ابتدای این جلسه دین پرست دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه قبل این شورا داد و گفت: تمامی مصوبات هفتمین جلسه به مرحله اجرایی رسیده است.

گفتنی است؛ در هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور سازمان گمرک، قوه قضائیه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات خود ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار