گوناگون

کیفرخواست جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صادر شد

کیفرخواست جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صادر شد

پارسینه: دادستان تهران در پاسخ به سئوالی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده جعبه سیاه پرونده بانک زنجانی گفت: این پرونده اواخر هفته گذشته به صدور کیفرخواست منجر گردید و به دادگاه ارسال شده است و امیدواریم به زودی در نوبت محاکمه قرار گیرد.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست با رییس اتاق تعاون در پاسخ به سئوالی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده جعبه سیاه پرونده بانک زنجانی تصریح کرد: این پرونده اواخر هفته گذشته به صدور کیفرخواست منجر گردید و به دادگاه ارسال شده است و امیدواریم به زودی در نوبت محاکمه قرار گیرد.

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی کشور، بیان داشت: در حوزه دستگیری دلالان ارز ظرف یک ماهه گذشته تا به امروز حدود، ۷۰ متهم دلالی ارز که در خیابان‌ها به خرید و فروش ارز اقدام می‌کردند، دستگیر و بازداشت شده اند.

دادستان تهران با هشدار به کسانی که در خیابان به خرید و فروش ارز اقدام می‌کنند، گفت: خرید و فروش ارز در معابر جرم محسوب می‌شود و ممنوع است و حتما دستگیر خواهند شد و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: این افراد هنگام دستگیری دستگاه pos و دلار و ارز‌های دیگر به همراه داشته که پرونده‌های آن‌ها در حال تکمیل است و در این رابطه برخی صرافی‌ها و متهمان ارزی با فریب مردم ضعیف و با استفاده از کارت‌های ملی آن‌ها به افتتاح حساب اقدام کرده و با آن حساب گردش مالی زیادی انجام داده و بعد که پرونده تشکیل می‌شود، پلیس و دستگاه قضایی به ناچار به سراغ افرادی می‌رود که واقعا نقشی در این اقدامات نداشته است و افراد از آن‌ها سوء استفاده کرده اند.

وی از همه مردم خواست که مراقب این ترفند مفسدان اقتصادی باشند و به هیچ عنوان کارت ملی، کارت حساب و یا کارت بازرگانی خودشان را با بهای نازل در اختیار متهمان اقتصادی قرار ندهند.

دادستان تهران با اشاره به دستگیری یکی از متهمان فراری در حوزه تلفن همراه، بیان داشت: در حوزه تلفن‌های رجیستری که در آغاز امسال اعلام شد و قرار بود که افراد وقتی تلفن‌ها را از گمرکات رسمی یا مسافرتی وارد می‌کنند ثبت کرده تا پس از پرداخت حقوق گمرک فعال شود، این متهم فراری حسب گزارشات پلیس و تحقیقات صورت گرفته موفق شده که با کارت ملی خود ۵۲ هزار تلفن را بدون اینکه تلفنی را از خارج بیاورد، ثبت کند.

وی با اشاره به روش این متهم برای اقدامات مجرمانه ادامه داد: این متهم سریال تلفن‌ها را از طریق دلالان عمده قاچاق تلفن همراه، از خارج می‌گرفت و در کشور ثبت رجیستری می‌کرد و برای هر ثبت ۳۵ هزار تومان می‌گرفت و نوع گوشی‌ها را مشخص نمی‌کرده است.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: پرونده وی در تعزیرات عدم صلاحیت خورده و همچنین یکی از افرادی که با او همکاری می‌کرد نیز هفته گذشته دستگیر شد.

دادستان تهران با اشاره به سوءاستفاده برخی از طرح رجیستری گفت: عده‌ای از طرحی که می‌خواست کمک کند تا تلفن‌ها از نظمی برخوردار باشد و حقوق گمرک پرداخت و به صورت قانونی وارد کشور شود سوء استفاده کردند که تاکنون دو نفر در این رابطه دستگیر شدند و تحقیقات به مراحل خوبی رسیده است.

وی در رابطه با پرونده‌های خودرو‌ها با اشاره به پیشرفت تحقیقات، اظهار کرد: اخیرا سه نفر در هفته گذشته دستگیر شدند و کسانی بودند که با گذشت چندماه از اعلام فساد مربوط به خودروها، اما کماکان با سامانه مربوطه همکاری می‌کردند.

جعفری دولت آبادی ادامه داد: این افراد اطلاعاتشان از متهمانی که قبلا دستگیر کرده ایم، می‌گرفتند و کماکان به سایت صمت دسترسی داشتند که بازداشت آن‌ها پیشرفت مهمی در پرونده بوده است.

دادستان تهران با تاکید بر نظارت دستگاه‌های دولتی بر فرآیند امور، خاطرنشان کرد: امروز سامانه‌ها برای بهبود امور و عدم وقوع فساد ایجاد شده اند، اما می‌بینیم که عده‌ای با دسترسی‌های پنهانی و رانت به سامانه‌ها دسترسی دارند، کمااینکه همین مشکل در سامانه مربوط به پتروشیمی‌ها رخ داد و یک متهم و تعدادی دلال دستگیر شدند.

وی اعلام کرد: در برخورد با عوامل مرتبط با سامانه‌ها حوزه پتروشیمی، صمت و تلفن‌های همراه ظرف یکی دو هفته گذشته دستگیری‌های هدفمندی صورت گرفته است تا عده‌ای نتوانند با دسترسی به این سایت‌ها زمینه‌های فساد را فراهم نمایند.

جعفری دولت آبادی صدور ۱۰ کیفرخواست مهم در پرونده‌های اقتصادی در دادسرای پولی و بانکی از جمله کیفرخواست آقای هدایتی و چند پرونده مهم دیگر را نشانه فعالیت گسترده شعب ویژه عنوان کرد.

دادستان تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته مبنی بر اجرای بخشنامه رییس قوه قضاییه در رابطه با جلوگیری از حبس محکومان مهریه گفت: در تهران حداقل تا هفته گذشته به ۶۰ نفر از محکومانی که در زندان بودند مرخصی اعطا شد تا بتوانند کارشان را پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: این شیوه ادامه پیدا خواهد کرد تا فقط کسانی که تمکن مالی دارند و در نزد دادگاه ثابت شده، اما از پرداخت استنکاف می‌کنند، در زندان بمانند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار