گوناگون

عبدالفتاح سلطانی به زندان بازگشت

عبدالفتاح سلطانی به زندان بازگشت

پارسینه: عبدالفتاح سلطانی پس از ۸۵ روز برای پیگیری قانونی آزادی مشروط خود به زندان بازگشت.

پرونده عبدالفتاح سلطانی از چند ماه پیش با دو محور آزادی مشروط و اعطای مرخصی در ایام ماه رمضان، جهت تصمیم‌گیری در اختیار دادستانی تهران قرار گرفت؛ کانون وکلا در دفتر هیأت نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی دادگستری تهران موضوع را پیگیری کردند، سرانجام با نظر مثبت این هیأت و متعاقباً ارجاع نامه از سوی رییس دادگستری استان تهران، تصمیم در مورد این پرونده به دادستان تهران سپرده شد.

سلطانی بیش از ۸ سال از محکومیت حبس ١٠ ساله خود را گذرانده و می‌تواند مشمول آزادی مشروط باشد، (ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی مقرر می‌دارد که در مورد محکومیت به حبس تعزیری، دادگاه صادر کننده حکم می‌تواند در مورد محکومان به حبس بیش از ده سال پس از تحمل نصف و در سایر موارد پس از تحمل یک سوم مدت مجازات به پیشنهاد دادستان یا قاضی اجرای احکام با رعایت شرایطی حکم به آزادی مشروط را صادرکند.) بر اساس اطلاعاتی که پیش از این وکیل سلطانی مطرح کرده است، نظر زندان نیز مساعد و کلیه شرایط قانونی حاکم بر ماده ٥٨ قانون مجازات اسلامی فراهم است.

اواسط مرداد امسال دختر سلطانی بر اثر ایست قلبی، درگذشت و وی به مرخصی آمد و امروز پس از ۸۵ روز به زندان برمی‌گردد تا شرایط آزادی مشروط خود را به صورت قانونی از زندان پیگیری کند. اخباری که پیش از این منتشر شده حکایت از آن دارد که مقامات قضایی در رابطه با آزادی مشروط وی قصد همراهی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار