گوناگون

سرمایه گذاری در جهت خلق ارزش افزوده بالا، استراتژی اصلی بانک پارسیان

سرمایه گذاری در جهت خلق ارزش افزوده بالا، استراتژی اصلی بانک پارسیان

پارسینه: گزارش فعالیت ماهانه آذر ماه سال ۱۴۰۱ بانک پارسیان نشان از درآمد تسهیلات اعطایی برابر با یک هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان دارد.

بانک پارسیان طبق برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و قانون اجازه تاسیس بانک‌های غیردولتی، در تاریخ ۱۵/۶/۱۳۸۰ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و مجوز عملیات بانکی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را دریافت و فعالیت‌های بانکی اش را از تاریخ ۱۲/۱۱/۱۳۸۰ با افتتاح ۴ شعبه در تهران آغاز کرد. در تاریخ ۴/۸/۱۳۸۳ بانک پارسیان به عنوان چهارصد و یکمین شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و در تاریخ ۱۰/۹/۱۳۸۳ اولین داد و ستد بر روی سهام بانک انجام پذیرفت.

گزارش فعالیت ماهانه‌ای آذر ماه سال ۱۴۰۱ بانک پارسیان نشان از درآمد تسهیلات اعطایی برابر با یک هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان دارد. همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان آذر ماه مجموع درآمد به‌دست‌آمده" وپارس" از بخش تسهیلات اعطایی بالغ‌بر ۹ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان بود. بیشترین درآمدزایی بانک پارسیان در آذر ماه سال جاری از بخش تسهیلات اعطایی مربوط به بخش مرابحه و مشارکت ارزی بود، که وپارس از این ۲ بخش به ترتیب برابر با مبالغ ۵۷۵ میلیارد تومان (مرابحه) و ۳۳۵ میلیارد تومان (مشارکت ارزی) درامد کسب کرد. بانک پارسیان میزان درآمد محقق خود در آذر ماه را یک هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان اعلام کرد، پس از تسهیلات اعطایی که بیشترین درآمدزایی این بانک است، درآمد حاصل از کارمزد با ۱۶۳ میلیارد تومان بیشترین میزان درآمد عملیاتی محقق می‌باشد.
گزارش فعالیت ماهانه‌ای آذر ماه سال ۱۴۰۱ بانک پارسیان
تجهیز منابع مشتریان در ۱۴۰۱
تجهیز منابع مشتریان در ۱۴۰۱
از نکات مهم و قابل توجه در بانک پارسیان می‌توان به سرمایه گذاری‌های با ارزش افزوده بالا اشاره کرد که از مهم‌ترین آن‌ها مالکیت ۷۰ درصد سرمایه گذاری پارسیان است. سرمایه گذاری پارسیان مالک ۹۰ درصد از فرآورده‌های معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال و ارزش بازار ۳۴ هزار میلیارد تومان در صنعت استخراج کانه‌های فلزی مشغول به فعالیت است. سهم بانک پارسیان از این سرمایه گذاری با توجه به مالکیت ۷۰ درصدی در سرمایه گذاری پارسیان ۲۱ هزار میلیارد تومان است که با توجه به ارزش بازار فعلی ۳۳ هزار میلیارد تومان عدد قابل توجهی است. سود نقدی دریافتی از سرمایه گذاری‌های پارسیان بابت عملکرد مالی سال ۱۴۰۰ در گروه مالی پارسیان حدود ۷۵۰ میلیارد تومان و در شرکت سرمایه گذاری پارسیان حدود ۱۹۷۰ میلیارد تومان بوده است که درآمد سرمایه گذاری‌های انجام شده در گروه مالی و سرمایه گذاری پارسیان و سایر شرکت‌ها مجموعا در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۸۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود که با رشد ۱۲۴۵ درصدی نسبت به سال ۹۹ همراه بوده است. انتظار میرود روند سود آوری شرکت‌های زیر مجموعه پایدرا باشد و جریان نقدی مناسبی در سال‌های آتی برای بانک پارسیان به همراه داشته باشد. با افزایش ارزش معاملات بانک پارسیان و ریزش سهم پس از ۲ سال، در روز‌های اخیر شاهد اقبال بازار از این سهم بوده ایم و انتظار میرود روند رشد قیمت در سهم ادامه دار باشد.

تحلیل بانک پارسیان (وپارس)

مورخ: ۲۰/۱۰/۱۴۰۱
تحلیل بانک پارسیان (وپارس)
بانک پارسیان با شکست مقاومت روند نزولی در محدوده ۱۶۰۰ ریال وارد رالی جدید حرکتی شده و به تازگی توانسته از مقاومت ۲۰۰۰ ریالی نیز عبور کند. از دید اندیکاتوری صعودی بوده و به نظر می‌رسد که این رالی حرکت در پله اول تا محدوده ۲۴۸۹ ریال کماکان ادامه داشته باشد و پس از مدتی دست به دست شدن آماده حرکت جدید با تارگت ۳۳۰۰ ریال شود. تحلیل مذکور تا زمانی که حمایت ۱۸۹۰ ریال حفظ شود معتبر می‌باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار