گوناگون

راهنمای کامل شناخت ارز‌های دیجیتال

راهنمای کامل شناخت ارز‌های دیجیتال

پارسینه: با دیجیتالی و مدرن شدن شرایط زندگی افراد و توسعه روش‌های سرمایه‌گذاری، بسیاری از مردم به کار فیزیکی اعتقادی ندارند و از طریق سرمایه‌گذاری دارایی‌های خود به درآمد خوبی می‌رسند.

با دیجیتالی و مدرن شدن شرایط زندگی افراد و توسعه روش‌های سرمایه‌گذاری، بسیاری از مردم به کار فیزیکی اعتقادی ندارند و از طریق سرمایه‌گذاری دارایی‌های خود به درآمد خوبی می‌رسند. یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری که بازدهی و سود خوبی دارد، مربوط به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود. البته برای اینکه وارد این بازار شوید و به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید باید ارزهای دیجیتال را به خوبی بشناسید. همچنین نوسانات بازار را درک کنید و بتواند از پس آنها برآیید. اگر می‌خواهید به شخصی موفق در زمینه رمز ارزها تبدیل شوید، با ما همراه باشید.

با ارز دیجیتال آشنا شوید

قبل از ورود به هر بازار و عرصه‌ای باید در مورد اساسی‌ترین و ابتدایی‌ترین مسائل آن اطلاعات کاملی کسب کنید. در این صورت مرحله به مرحله پیشرفت خواهید داشت. برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و کسب سود و درآمد چشمگیر از این بازار نیز باید با ابتدایی‌ترین ارکان آن که رمز ارزها هستند، آشنایی کامل پیدا کنید.

همان‌طور که از نام این اصطلاح مالی مشخص است، ارز دیجیتال در واقع پولی غیر فیزیکی و دیجیتال خواهد بود. این ارز مجازی و غیر فیزیکی غیر متمرکز است و هیچ ناظر و مدیر خاصی در این بازار وجود ندارد. در ضمن رمز ارزها بر پایه فناوری نوین و مدرنی به نام شبکه بلاکچین تاسیس شده‌اند.

اصلی‌ترین موضوعی که باعث محبوبیت و کارایی بیشتر ارزهای دیجیتال می‌تواند عدم وجود یک ناظر و صادرکننده است. می‌توان گفت هیچ دولتی بر مدیریت و نظارت ارزهای دیجیتال دخیل نخواهد بود.

بسیاری از افرادی که حتی اطلاعات کافی در مورد ارزهای دیجیتال در دست ندارند، بیت کوین و اتریوم را به عنوان 2 مورد از مهم‌ترین رمز ارزها می‌دانند.

شاید این 2 ارز دیجیتال نسبت به سایر ارزهای دیجیتال معروف و محبوب باشند اما در حال حاضر و با توسعه فناوری بلاکچین بیش از 5000 ارز دیجیتال در این بازار وجود دارند.

شاید باورتان نشود ولی تمام این رمز ارزها به صورت روزانه معامله می‌شوند و گردش دارند. برخی از افراد جامعه ورود به بازار ارزهای دیجیتال را روشی برای دستیابی به سود و درآمدی قابل ملاحظه و آسان می‌دانند.

آشنایی با فناوری مدرن ارزهای دیجیتال، بلاکچین

دومین مفهومی که برای شناخت ارزهای دیجیتال مهم و کاربردی است، فناوری درون این بازار خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید بلاکچین یک عبارت انگلیسی به معنای زنجیره‌ای از بلاک‌ها است.

در بازار و فضای ارزهای دیجیتال برای ذخیره و نگه‌داری از داده‌های کاربران و تراکنش‌های تایید شده، از این فناوری استفاده می‌شود. با اضافه شدن هر نوع اطلاعات جدید به شبکه بلاکچین، بلاک جدیدی در انتهای لاین این شبکه اضافه می‌شود.

همین امر مانع از جرایم و کلاهبرداری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و فضای رمز ارزها خواهد بود. از این رو با فناوری بلاکچین امنیت بازار ارزهای دیجیتال توسعه یافته و باعث آسودگی خیال کاربران می‌شود. در فناوری و شبکه بلاکچین بلاک‌های جدید با توجه به زمان تایید و ذخیره اطلاعات به شبکه اضافه می‌شوند.

تفاوت اصلی این شبکه به‌روز و کاربردی نسبت به سایر شبکه‌ها، نحوه کارایی و ذخیره اطلاعات آن است. عده‌ای از کاربران بازار ارزهای دیجیتال، این شبکه و فناوری را همانند یک دفتر معاملاتی در نظر دارند که تمام گزارشات تراکنش‌های تاییدشده را در خود ذخیره و نگه‌داری می‌کند.

بخش اساسی ارزهای دیجیتال در همین شبکه ذخیره و نگه‌داری می‌شوند. با اینکه شبکه بلاکچین کاربردهای دیگری دارد اما اصلی‌ترین کارایی آن مربوط به بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود. بلاکچین نیز همانند ارزهای دیجیتال غیر متمرکز است و هیچ ناظر و مدیریت بر روی این شبکه تمرکز ندارد.

با خرید بیت کوین سود کنید

اولین رمز ارز حاضر در فضای ارزهای دیجیتال بیت کوین است که ماه ژانویه سال 2009 روی کار آمد. اولین قدم برای پیدایش این ارز دیجیتال محبوب و گران قیمت توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو ظهور کرد. ساتوشی به عنوان اولین قدم ظهور بیت کوین، وایت پیپر آن را به معرض انتشار گذاشت.

این رمز ارز نیز غیر متمرکز و منبع باز خواهد بود، بنابراین ناظر و مدیر خاصی بر روی آن تمرکز ندارد. در مقابل شبکه بیت کوین به قدری عمومی است که هر کاربری از هر جای دنیا می‌تواند به توسعه آن کمک کند و نقشی داشته باشد.

طبق آمار به دست آمده از تاریخچه ارزهای دیجیتال، بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز حاضر در بازار ارزهای دیجیتال ارزشمندترین رمز ارز به حساب می‌آید.

ارزش کل معاملات بیت کوین و تعداد توکن‌های در گردش این رمز ارز در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال عدد چشمگیری است. یکی از محبوبیت‌های بیت کوین به عدم وجود واسطه در معاملات آن برمی‌گردد. زمانی که دو نفر به عنوان خریدار و فروشنده بیت کوین را معامله می‌کنند، هیچ واسطه میان آنها وجود ندارد.

آلت کوین چیست؟

بعد از اینکه بیت کوین به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرد و توانست طرفداران بسیاری به دست آورد، رمز ارزهای دیگر نیز به منظور رقابت با این ارز دیجیتال موفق روی کار آمدند. به سایر رمز ارزها که با بیت کوین فرق دارند ولی با این ارز دیجیتال موفق رقابت می‌کنند، آلت کوین گفته می‌شود.

آلت کوین یک عبارت انگلیسی است که از 2 کلمه Alternative و Coin نشات می‌گیرد. اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید، معنای لغوی آلت کوین، سکه جایگزین خواهد بود. در حال حاضر یکی از معروف‌ترین آلت کوین‌ها اتریوم است که بعد از بیت کوین به جایگاه خوبی در بازار ارزهای دیجیتال رسید.

آلت کوین‌ها شاید با بیت کوین شباهت‌های زیادی داشته باشند اما تفاوت‌های آنها نیز چشمگیر خواهد بود. برای مثال می‌توان گفت نحوه عملکرد آلت کوین‌ها با بیت کوین بسیار متفاوت است و همین امر سبب شده قابلیت‌های این دو دسته رمز ارز با یکدیگر متفاوت به نظر آید.

هر چه قابلیت‌های جدید آلت کوین‌ها بیشتر شود رقابت آنها با بیت کوین تنگاتنگ‌تر خواهد بود. البته فراموش نکنید آلت کوین‌ها عمر و ظهور خود را به بیت کوین مدیون هستند زیرا این سکه‌های جایگزین نیز براساس استانداردهای بیت کوین روی کار آمده‌اند. بدین ترتیب قیمت نهایی و ارزش آنها نیز تحت تاثیر قیمت و نوسانات بیت کوین خواهد بود.

آشنایی با انواع دسته‌های ارزهای دیجیتال

شما ارز دیجیتال را به چند دسته تقسیم می‌کنید؟ یا به زبان ساده ارزهای دیجیتال به نظر شما در چند دسته قرار می‌گیرند؟ علاوه بر بیت کوین که محبوب‌ترین، معروف‌ترین، با ارزش‌ترین و اولین رمز ارز حاضر در بازار ارز دیجیتال است و آلت کوین‌ها که در واقع رمز ارزها را در دسته خود جای می‌دهند، ارزهای دیجیتال دیگری نیز در این بازار وجود دارند.

به طور حتم بعد از حضور خود در این بازار پرنوسان دو عبارت توکن و کوین زیاد به گوشتان خورده است. شاید توکن و کوین از نظر ظاهری به یکدیگر مشابه باشند اما تفاوت‌های چشمگیر این 2 دسته از ارزهای دیجیتال باعث شده تا چند دستگی در میان رمز ارزها ایجاد شود.

می‌توان گفت توکن‌ها بلاکچین اختصاصی ندارند در حالی که کوین‌ها بر پایه یک بلاکچین ویژه ایجاد شده‌اند. به جز دسته‌های ذکر شده در بالا توکن‌های غیر قابل معاوضه یا NFTها نیز جزء دسته رمز ارزها به حساب می‌آیند.

ناگفته نماند توکن‌های صرافی‌ها نیز دسته دیگری از ارزهای دیجیتال هستند که معیارهای خاصی دارند. هر یک از دسته‌های ذکر شده در این بخش ویژگی‌ها، کاربردها و فواید مخصوص به خود را دارند که همین موضوع باعث تمایز آنها از یکدیگر می‌شود.

پیش از این نیز گفتیم در حال حاضر بیش از 5000 هزار ارز دیجیتال در بازار رمز ارزها وجود دارد که این 5000 ارز دیجیتال نمی‌توانند تنها در یک دسته قرار بگیرند. هر یک از آنها استانداردهای معاملاتی مخصوصی دارند که کاربران قبل از خرید آنها باید تمام نکات مهم را زیر نظر بگیرند.

راهنمای کامل شناخت ارزهای دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال روشی برای کسب درآمد

به خاطر داشته باشید تنها راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مربوط به اجرای انواع معاملات رمز ارزی نیست. بلکه ماینرها به عنوان استخراج‌کننده ارزهای دیجیتال می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. بنابراین اگر شما نیز شرایط مناسب برای استخراج ارز دیجیتال دارید، می‌توانید از این طریق به سود خوبی دست یابید.

این پول‌های غیر فیزیکی باید استخراج شوند و در اختیار کاربران و معامله‌گران قرار بگیرند. البته که استخراج آنها کمی پیچیده است و به شرایط و ابزارآلات ویژه‌ای نیاز دارد. با انجام محاسبات و معادلات ریاضی بسیار پیچیده هر یک از بلاک‌های جدید استخراج می‌شوند و در اختیار اعضای بازار رمز ارزها قرار می‌گیرند.

ماینرها به ازای استخراج هر رمز ارز یا حل کردن معادلات ریاضی پاداش خوبی دریافت می‌کنند. از این رو شما نیز به عنوان یک استخراج‌کننده درآمد و پاداش خوبی خواهید داشت. البته استخراج رمز ارزها کار ساده‌ای نیست و به سرمایه، هزینه، وقت و وسایل خاصی نیاز دارد که هر کسی نمی‌تواند این موارد را تامین کند.

چهار کاربرد اصلی ارزهای دیجیتال

هدف شما از ورود به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ بیشتر افرادی که به این بازار پرنوسان وارد می‌شوند به منظور شروع یک سرمایه‌گذاری سودآور معاملات رمز ارزی خود را آغاز می‌کنند. البته برخی دیگر اهداف دیگری را دنبال می‌کنند اما بیشتر آنها به فکر خرید و فروش ارز دیجیتال و کسب سود هستند.

ولی هدف شما چیست؟ در این بخش شما را با 4 مورد از رایج‌ترین و پرطرفدارترین کاربردهای رمز ارزها آشنا می‌کنیم تا هدف خود را از ورود به بازار ارزهای دیجیتال درک کنید.

سرمایه‌گذاری و خرید و فروش این رمز ارزها ساده‌ترین روش استفاده و کاربرد آنها به حساب می‌آید اما کاربردهای دیگری نیز وجود دارند. با ما همراه باشید تا بهترین کاربردهای ارزهای دیجیتال را بشناسید:

 1. انجام خریدهای آنلاین: یکی از بهترین و رایج‌ترین کاربردهای ارزهای دیجیتال به تسهیل خریدهای اینترنتی اشاره دارد. در حال حاضر بسیاری از سایت‌های معتبر جهانی به جای پول رایج و ارز فیات قادر به دریافت رمز ارز هستند.
 2. اجرای مبادلات بین‌المللی: با توجه به مقبولیت و پذیرش ارزهای دیجیتال بسیاری از معاملات و مبادلات بین‌المللی با دریافت ارزهای دیجیتال موافق هستند و همین امر باعث تسهیل روند معاملات بین‌المللی می‌شود.
 3. انجام معاملات سنگین: در صورتی که ارزش معاملات قابل انجام خیلی بالا باشد می‌توان به جای حجم زیادی از پول فیزیکی، ارز دیجیتال استفاده کرد تا سنگینی معاملات قابل درک باشد و معاملات راحت‌تر انجام شوند.
 4. سرمایه‌گذاری سودآور: بهترین و مناسب‌ترین کاربرد رمز ارزها مربوط به سرمایه‌گذاری آنها خواهد بود. کاربران با خرید و فروش یا نگه‌داشتن این رمز ارزها می‌توانند به سود خوبی دست یابند. برخی از کاربران ارزهای دیجیتال را برای مدتی طولانی ذخیره می‌کنند و با افزایش قیمت آنها تجربه یک بازدهی خوب را خواهند داشت. البته با سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیز می‌توان به سود قابل توجهی دست یافت. کافی است از تحلیل‌های بازار باخبر بود و به آنها توجه داشت.

دارایی دیجیتال خود را در کیف پول نگه‌دارید

اکنون که با مفهوم ارز دیجیتال آشنا شدید و فهمید این دارایی دیجیتال به چند دسته تقسیم می‌شود نوبت به نحوه ذخیره و نگه‌داری آن می‌رسد. رمز ارزهایی که توسط ماینرها استخراج و به بازار عرضه می‌شوند باید در شرایط امنیتی مناسبی قرار بگیرند زیرا ارزش هر یک آنها قابل توجه خواهد بود.

همان‌طور که از دارایی و پول خود حفاظت می‌کنید باید از ارزهای دیجیتالتان نیز در برابر انواع کلاهبرداری‌ها و جرایم سایبری حفاظت کنید. برای نگه‌داری از کارت‌های بانکی خود کیف کارت می‌خرید. برای حفاظت از ارزهای دیجیتال نیز باید کیف پول رمز ارز بخرید و دارایی خود را در آن ذخیره کنید.

کیف پول‌های مناسب ارزهای دیجیتال به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. اما برخی از کیف پول‌ها که آفلاین هستند امنیت بیشتری دارند زیرا هر کسی به صورت آنلاین نمی‌تواند به کیف پول و دارایی دیجیتال شما دسترسی پیدا کند.

همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری که در جیب شما جای می‌‌گیرند و همانند یک ماشین حساب خواهند بود نیز از امنیت بیشتری برخوردار هستند. در حالی که کیف پول‌های نرم‌افزاری همیشه در معرض خطر هک قرا دارند و ممکن است دارایی شما را به نابودی بکشانند. در ادامه این بخش انواع کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را نام می‌بریم:

 • کیف پول گرم: به طور مداوم به اینترنت وصل است که کیف پول‌های نرم‌افزاری جزء همین دسته از کیف پول‌ها هستند.
 • کیف پول سرد: همانند کابل USB و قابل حمل خواهد بود که کیف پول سخت‌افزاری نیز خوانده می‌شوند.
 • کیف پول مخصوص دسکتاپ: کیف پول‌های امنی که بر روی لپ تاپ یا رایانه وصل می‌شوند.
 • کیف پول موبایل: همان‌طور که از نام آن مشخص است مخصوص تلفن همراه خواهد بود.
 • کیف پول کاغذی: ساده‌ترین و بی‌ارزش‌ترین کیف پول‌های بازار ارزهای دیجیتال هستند. کاربران کلیدهای عمومی و خصوصی کیف پول خود را پرینت می‌گیرند. کلیدهای عمومی و خصوصی آنها به هیچ سرور آنلاین وصل نخواهد بود.

آیا ارزهای دیجیتال امن هستند؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در مورد ارزهای دیجیتال حائز اهمیت است، امنیت آنها خواهد بود. از آنجایی که فناوری مدرن درون بازار ارزهای دیجیتال و شرایط معاملاتی آنها به طور دائم در حال توسعه و رشد است امنیت آنها نیز به طور روز افزونی افزایش می‌یابد.

همین توسعه شرایط امنیتی باعث کشش بیشتر کاربران به بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. طبق آمار به دست آمده معامله‌گران این حوزه به طرز شگفت‌انگیزی در حال افزایش هستند. زمانی که طرفداران یک حوزه فناوری و تکنولوژی افزایش یابد، بدون شک توجه سودجویان و کلاهبرداران نیز به همین حوزه جذب می‌شود.

بنابراین امنیت بالای ارزهای دیجیتال یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت. با وجود اینکه امنیت این بازار پرنوسان در حال توسعه است اما تا اواخر سال 2018 بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت.

از سال 2018 تا به امروز توصیه‌های امنیتی در مورد نحوه حضور و معامله در بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده که کاربران با در نظر گرفتن این نکات می‌توانند تا حد زیادی از جرایم امنیتی رمز ارزها جلوگیری کنند.

توجه داشته باشید یک اشتباه کوچک در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است کل سرمایه شما را به نابودی بکشاند پس ریسک‌ها و توصیه‌های ثبت‌شده را جدی بگیرید.

بدترین و رایج‌ترین نوع جرایم در بازار ارزهای دیجیتال مربوط به بدافزارها و حملات فیشینگ است که البته می‌توان از آنها جلوگیری کرد یا به موقع آنها را تشخیص داد.

راهنمای کامل شناخت ارزهای دیجیتال

دارایی دیجیتالی خود را حفظ کنید

همان‌طور که گفتیم کلاهبرداران و افراد سودجو همیشه در بازارهای پرسود و پرنوسان به دنبال روشی برای دزدی هستند. کاربران با هوش سرشار خود و اطلاعات کاملی که در مورد بازار ارزهای دیجیتال دارند، می‌توانند مانع از هر گونه کلاهبرداری شوند.

کافی است توصیه‌های امنیتی را رعایت کنید تا به درآمد خود دست یابید. در ادامه برخی از نکات امنیتی متداول در حوزه ارزهای دیجیتال را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

 • کیف پول خود را با کمک سایت‌های معتبر ایجاد کنید
 • از کیف پول نرم‌افزاری خود بک آپ بگیرید زیرا در صورت بروز هر مشکلی در کیف پول‌های نرم‌افزاری، شما نمی‌توانید موجودی خود را بدون بک آپ بازگردانید
 • سعی کنید برای تشخیص صفحات فیشینگ روشی را در نظر داشته باشید تا به سایت‌های جعلی وارد نشوید
 • کلید خصوصی کیف پول خود را هرگز با سایرین به اشتراک نگذارید
 • سعی کنید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که به عبارت بازیابی نیاز داشته باشند
 • طمع و حرص خود را کنترل کنید تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوید
 • به سفارش‌های جعلی یا پیشنهاداتی که سودهای غیر قابل باور دارند توجه نکنید

فراموش نکنید برخی از سایت‌های کلاهبردار به شما تضمین می‌دهند که سود معاملاتی آنها بیش از سایرین است یا وعده‌های وسوسه‌انگیزی در اختیار شما قرار می‌دهند. در چنین شرایطی نباید تحت تاثیر این پیشنهادات و وعده‌ها قرار بگیرید.

از سایت‌های گمنامی که مشکوک به نظر می‌رسند، کیف پول نگیرید یا معامله‌ای با آنها انجام ندهید. این کلاهبرداران به طور معمول نه تنها قصد دارند به دارایی دیجیتال شما دستبرد بزنند، بلکه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران نیز یکی دیگر از اهداف آنها خواهد بود.

از کجا ارز دیجیتال بخریم؟

همان‌طور که برای خرید طلا به طلافروشی مراجعه می‌کنید و کتاب‌های خود را از کتاب فروشی‌ها می‌خرید، برای خرید ارزهای دیجیتال نیز باید به صرافی رمز ارزها مراجعه کنید.

توجه داشته باشید شما به عنوان کاربر بازار ارزهای دیجیتال می‌توانید از صرافی‌های داخلی و خارجی خرید کنید ولی صرافی‌های داخلی گزینه بهتری هستند.

با توجه به تحریم‌ها و شرایطی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، خرید کردن از صرافی‌ها خارجی کمی پرریسک است زیرا این امکان وجود دارد که حساب کاربری کاربران ایرانی در این صرافی‌ها مسدود یا حساب کاربری آنها به طور کامل از دسترس خارج شود.

در واقع کاربران ایرانی نمی‌توانند در صرافی‌های خارجی مراحل احراز هویت را به درستی پشت سر بگذارند و همین امر برای آنها دردسرساز خواهد بود. این در حالی است که با انتخاب یک صرافی داخلی رمز ارزی آنلاین همانند صرافی مطمئن و ایمن کیوسک شما می‌توانید با خیالی آسوده مراحل احراز هویت را انجام دهید و به مراحل انجام معاملات دست پیدا کنید.

توجه داشته باشید هر چه صرافی منتخب شما امن‌تر باشد مراحل احراز هویت آن جدی‌تر و ضروری‌تر خواهد بود. صرافی کیوسک همانند یک شخص سوم در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارد با دریافت مبلغ کمی به عنوان کارمزد به کاربران کمک می‌کنند معامله خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

همان‌طور که برای نقل و انتقال مبالغ مختلف پول به بانک‌ها مراجعه می‌کنید برای انتقال و جابجایی ارزهای دیجیتال نیز باید به سراغ صرافی‌ها بروید.

با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سود کنید

اگر شما نیز یکی از افراد جامعه هستید که به کار فیزیکی و یکنواخت علاقه‌ای ندارید و به دنبال کسب سود از طریق روشی مهیج هستید، بهتر است به بازار ارزهای دیجیتال بپیوندید. این بازار پرریسک و مهیج شرایط ویژه‌ای برای کاربرانی ایجاد می‌کند که دوست دارند با سرمایه‌گذاری به سوددهی دست یابند.

بدین ترتیب اگر به فکر توسعه وضعیت مالی خود هستید، بد نیست با مبلغ کمی از سرمایه اولیه خود به این بازار وارد شوید و دست به معامله بزنید. همچنین می‌توانید با خرید برخی از رمز ارزها همچون خرید چین لینک و نگه‌داری آنها برای مدتی مشخص به بازدهی خوبی دست یابید.

برای شروع این معاملات باید اطلاعات خود را در مورد بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهید. روش‌های سرمایه‌گذاری را درک کنید و بهترین روش را برای خود درنظر بگیرید.

در ضمن انتخاب کیف پول و صرافی معتبر نیز از دیگر مسائل پر اهمیت در بازار ارزهای دیجیتال است که نباید آنها را دست کم گرفت. در نهایت با ورود به بازار ارزهای دیجیتال می‌توانید سرمایه‌گذاری متفاوتی را تجربه کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار