گوناگون

علت بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی + راه حل

علت بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی + راه حل

پارسینه: با گذشت زمان و پس از چند سال استفاده ممکن است بوی نامطبوعی مانند بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی به مشام برسد ، حتی اگر دستگاه با توجه به قوانین و با استفاده از مواد شوینده با کیفیت کار کند نیز این مشکل می‌تواند ایجاد شود که ممکن است باعث دردسر شود.

با گذشت زمان و پس از چند سال استفاده ممکن است بوی نامطبوعی مانند بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی به مشام برسد ، حتی اگر دستگاه با توجه به قوانین و با استفاده از مواد شوینده با کیفیت کار کند نیز این مشکل می‌تواند ایجاد شود که ممکن است باعث دردسر شود ، زیرا ممکن است این بوی نامطبوع به منسوجات شسته شده در داخل دستگاه نیز منتقل شود. با توجه به اینکه بوی فاضلاب ماشین لباسشویی غیر قابل تحمل است باید فوراً علت را شناسایی و از بین ببرید.

دلایل بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی چیست؟

1-شستشوی منسوجات در حالت اقتصادی زمانی که دمای آب دستگاه خیلی پایین است باعث می شود که شستشو در یک برنامه مختصر و کوتاه انجام شده و باکتری ها و سایر میکرو فلورها درون دستگاه باقی بمانند و از بین نروند.

2- خالی نکردن جیب های لباسها قبل از شستشو ممکن است باعث باقی ماندن مواد داخل جیب ها مانند آبنبات، شکلات یا سایر مواد داخل ماشین لباسشویی شده و باعث ایجاد بوی بدی شوند.

3- باز نگذاشتن درب درام دستگاه پس از پایان شستشو مانع از تهویه حفره های داخلی دستگاه شده و محیط مساعد برای رشد باکتری ها ایجاد می کند که باعث ایجاد بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی می شود.

4- یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی می شود استفاده از پودر یا مایع های شوینده بی کیفیت در داخل دستگاه است.

5- جمع شدن زباله و جرم بر روی المنت گرمایشی ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی نامطبوع فاضلاب از دستگاه می گردد که ممکن است در قسمت های پایینی المنت که برداشتن و تمیز کردن آن ها دشوار است جمع شده و باعث ایجاد این بوی نامطبوع گردند.

6- یکی از دلایل اصلی بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی کثیفی و رسوبات روی دیواره های داخلی ، لوله ها و سایر اجزای ماشین لباسشویی است . از آنجایی که دستگاه های اتوماتیک به طور مستقل کار می کنند تمیز کردن کامل حفره داخلی به ندرت انجام می شود با توجه به اینکه معمولاً درام دستگاه تمیز است و راهی برای نگاه کردن به زیر آن وجود ندارد بنابراین دستگاه تمیز به نظر می‌رسد اما کثیفی وجود داشته و شما نمی توانید آن را ببینید .هنگامی که رطوبت در داخل دستگاه باقی می ماند به ایجاد کلنی باکتری کمک نموده و اگر حذف نشود بوی فاضلاب از دستگاه ایجاد شده و تشدید می شود.

چگونه مشکل را برطرف کنیم؟

اول از همه لازم است علت ایجاد این بوی بد را از بین ببرید سپس باید مراحل زیر را انجام دهید:
1- برای حذف کثیفی ها یا تجمع باکتری ها شستشوی دوره ای در حالت فشرده الزامی است.
2- قبل از قرار دادن لباس ها در داخل درام ماشین لباسشویی ابتدا باید جیب های آنها را بررسی و خالی کنید.
3- پس از پایان چرخه شستشو باید درب دستگاه را باز بگذارید یا آن را محکم نبندید. زیرا اگر پس از شستشو، هوادهی درام نادیده گرفته شود، محیطی مساعد برای رشد باکتری ها و قارچ ها در آن ایجاد می شود.
4- از پودر یا محصولات باکیفیت برای شستشو استفاده کنید.
5- اتصالات دستگاه را بررسی کنید ، زیرا گاهی اوقات ممکن است لوله ها نیاز به تعویض داشته باشند . اگر بو از شیلنگ تخلیه یا لوله های یو شکل ایجاد شده است آن ها را شسته و طوری قرار دهید که کمی آویزان باشند تا آب آنها تخلیه شده و کاملاً خشک شود.
6- ماشین لباسشویی خود را به طور مرتب تمیز کرده و قسمت های داخلی دستگاه را شستشو دهید.

اقدامات پیشگیرانه برای عدم ایجاد بوی نامطبوع از ماشین لباسشویی شامل چیست؟

درست است که هنگامی که بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی به مشام می‌رسد باید فوراً واکنش نشان داده و منبع ایجاد این بو را از بین ببرید ، اما بهتر است اقدامات پیشگیرانه را از قبل نیز انجام دهید. این کار باعث سالم ماندن اجزا و قطعات دستگاه شده و می توانید مدت زمان بیشتری از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. این اقدامات پیشگیرانه شامل موارد زیر است که باید به صورت منظم انجام شوند:
1- پس از هر بار شستشو کشوی مخصوص مواد شوینده را از جای خود خارج کرده و آن را تمیز و خشک کنید.
2- فیلتر تخلیه دستگاه را به طور منظم تمیز کنید. این فیلتر معمولاً در پایین دستگاه قرار دارد و هیچ مشکلی در دسترسی به آن وجود ندارد .حذف به موقع زباله و کثیفی ها از این فیلتر امکان ایجاد بوی نامطبوع از دستگاه را از بین می برد.
3- هر دو ماه یک بار المنت گرمایشی را با استفاده از محصولات مخصوص یا اسید سیتریک تمیز کنید.
3- ماهی یک بار دستگاه را به صورت خالی و با دمای بالا روشن کنید. برای این کار می توانید با اسید سیتریک رسوب را از بین ببرید . کافی است مقدار 100 الی 200 گرم اسید سیتریک را در کشوی مخصوص مواد شوینده دستگاه بریزید و دما را روی 90 درجه تنظیم و ماشین لباسشویی را روشن کنید.
4- خرید و نصب فیلتر آب یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه است که باعث ناپدید شدن جرم و بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی می شود.

چنانچه با راهکارهای ذکر شده مشکل برطرف نشد لازم است از تعمیرگاه مجاز و مجرب برای سرویس دستگاه کمک بگیرید. در کرج ، ماهان سرویس یکی از مراکزی است که بطور تخصصی اقدام به سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی می نماید.
نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در کرج ، تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و تعمیر ماشین لباسشویی دوو در کرج از جمله خدمات ماهان سرویس در منزل می باشد.
۰۹۳۵۳۰۰۱۶۹۵
www.arvandoxin.com

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار