گوناگون

طرز تهیه دونر مرغ

طرز تهیه دونر مرغ

دونر مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و ساده است که خیلی راحت و سریع آماده و درست می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی و یا یک پیش غذای خوش طعم استفاده کرد.

دونر مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و ساده است که خیلی راحت و سریع آماده و درست می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی و یا یک پیش غذای خوش طعم استفاده کرد، این غذای لذیذ به روش‌های مختلف آماده می‌شود. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دونر مرغ در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای دو نفر

سینه مرغ ۱ عدد
ماست ۲ قاشق غذا خوری
رب ۱ الی ۱.۵ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
پول بیبر به مقدار لازم
روغن زیتون یا روغن معمولی ۲ قاشق غذا خوری
سیر ۲ حبه
سیب زمینی متوسط ۲ عدد
خیار شور به مقدار لازم
گوجه فرنگی متوسط ۲ عدد
پیاز متوسط ۱ عدد
جعفری خرد شده به مقدار لازم
نان لواش به مقدار لازم
مواد لازم برای قرمز کردن نان
روغن مایع ۳ قاشق غذا خوری
پاپریکا ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه دونر مرغ

مرحله اول

ابتدا فیله مرغ در حالی که کمی یخ زده است به شکل ورقه‌های نازک برش بزنید، وقتی که کمی یخ زده است، راحت تر می‌توان آن را برش داد، سپس در یک ظرف مقداری ماست بریزید و رب را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

مرحله دوم

سپس روغن زیتون را هم‌ به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدست شود و بعد سیر را له کنید و یا با رنده ریز رنده کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا عطر سیر در مواد آزاد شود و بعد مقداری نمک، فلفل سیاه و پول بیبر را اضافه کنید.

مرحله سوم

بعد مواد را کاملا با هم مخلوط کنید تا عطر ادویه‌ها کاملا پخش شود، سپس برش‌های مرغ را در سسی که درست کرده‌اید بریزید و کاملا با هم مخلوط کنید و بعد روی ظرف بپوشانید و به مدت تقریبا ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند.

مرحله چهارم

در این فاصله سیب زمینی‌ها را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و بشورید و بگذارید تا آب اضافی آن‌ها خارج شود و خشک شوند بعد در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود و سپس سیب زمینی‌ها را در آن سرخ کنید.

مرحله پنجم

وقتی که سس کاملا به خورد برش‌های مرغ‌ رفت و مرغ‌ها طعم دار شدند، در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید، بعد از این که روغن داغ شد حرارت را کم کنید و برش‌های مرغ را در آن بریزید و کامل سرخ کنید.

گام به گام تهیه دونر مرغ

مرحله ششم

سپس مرغ‌ها را برگردانید تا طرف دیگر آن‌ها هم سرخ شود و بعد از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید، سپس در یک ظرف کوچک مقداری روغن مایع بریزید و کمی پودر پاپریکا به آن اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله هفتم

بعد روی یک نان لواش را با مخلوط روغن مایع و پاپریکا رومال کنید و سپس گوجه فرنگی را تمیز بشورید و حلقه‌ای خرد کنید، خیار شورها را هم خرد کنید و کنار بگذارید، بعد پیاز را خلالی برش دهید و خرد کنید و مقدار جعفری را تمیز بشورید.

مرحله هشتم

وقتی آب اضافی جعفری‌ها گرفته شد و خشک شدند آن‌ها را ریز خرد کنید، سپس روی نان لواش یک لایه سیب زمینی سرخ شده بریزید و بعد چند برش گوجه فرنگی و خیار شور اضافه کنید و سپس پیازها و جعفری خرد شده را هم روی نان بریزید.

مرحله نهم

بعد برش‌های مرغ سرخ شده را هم اضافه کنید و نان را رول کنید و سپس رول را داخل یک تابه قرار دهید و روی حرارت ملایم بگذارید تا نان کاملا خودش را بگیرد و سپس نان را در اندازه‌های دلخواه برش دهید و در یک ظرف قرار دهید.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار