گوناگون

جوجه سوخاری نمکی را با این روش متفاوت طبخ کنید

جوجه سوخاری نمکی را با این روش متفاوت طبخ کنید

برای تهیه این رسپی ما نیاز داریم به برش های بدون پوست و استخوان سینه مرغ که ضخامت آن نباید خیلی ضخیم و یا خیلی نازک باشد.

مواد لازم:

سینه مرغ 500 گرم

تخم مرغ 2 عدد

نمک 1 قاشق چایخوری

پودر فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری

آرد سوخاری 1 لیوان

آب خیارشور 2 لیوان

روغن مایع 2 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه و دستور پخت:

برای تهیه این رسپی ما نیاز داریم به برش های بدون پوست و استخوان سینه مرغ که ضخامت آن نباید خیلی ضخیم و یا خیلی نازک باشد، این تکه های سینه مرغ را در آب خیارشور استراحت می دهیم برای مدت 8 ساعت؛ بعد از گذشت 8 ساعت آب خیارشور را دور می ریزیم و سینه های مرغ را با دستمال کاغذی حسابی خشک می کنیم، سینه های مرغ را در مایه تخم مرغی می غلتانیم و در نهایت در آرد سوخاری می زنیم، این تکه های مرغ را در سینی فر چرب شده قرار داده و در نهایت در فر 200 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه می پزیم تا کاملا طلایی و برشته شوند. 

برای سرو این جوجه سوخاری از سس گوجه فرنگی تند یا هر سسی که دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید. 

نکات آشپزی:

برای درست کردن این رسپی احتیاج به آب خیارشور داریم، پس بهتر است پس از مصرف خیارشورها آب درون شیشه یا ظرف آن ها را دور نریزید، اگر قصد دارید که این رسپی را درست کنید ولی آب خیارشور در اختیار ندارید می توانید خودتان در منزل آب خیار شور درست کنید، برای این منظور 3 لیوان آب را با 3 قاشق غذاخوری نمک و یک لیوان سرکه سفید مخلوط کرده و روی حرارت بجوشانید، این جوشیده را سرد کنید و بعد مورد استفاده قرار دهید. 

برای درست کردن این رسپی نیاز به آرد سوخاری داریم اگر آرد سوخاری در دسترس ندارید می توانید با استفاده از نان خشک پودر شده و اضافه کردن مقداری ادویه به آن آرد سوخاری درست کنید و مورد استفاده قرار دهید. 

توجه داشته باشید که بعد از استراحت دادن سینه مرغ در آب خیارشور، تکه های سینه مرغ را حسابی با دستمال کاغذی خشک کنید و بعد برای باقی مراحل مورد استفاده قرار دهید. 

برای درست کردن این رسپی از مقداری نمک و فلفل به عنوان طعم دهنده استفاده می شود البته شما می توانید از سایر ادویه هایی که می پسندید نیز استفاده کنید. 

مرحله اول روش تهیه جوجه سوخاری نمکی:

برای درست کردن این رسپی خوشمزه، ابتدا تکه های مرغ بدون پوست و استخوان را داخل یک ظرف مناسب قرار می دهیم سپس 2 لیوان آب خیارشور را به آن اضافه می کنیم، این ترکیب را در یخچال قرار می دهیم برای مدت 8 ساعت. تا آب خیارشور در بافت مرغ نفوذ کند.

بعد از گذشت 8 ساعت، ظرف را از یخچال بیرون بیاورید، آب خیارشور را دور بریزید و تکه های مرغ را داخل یک آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن ها خارج شود. 

با استفاده از دستمال کاغذی تکه های سینه مرغ را حسابی خشک کنید. 

مرحله دوم روش تهیه جوجه سوخاری نمکی:

داخل یک کاسه 2 عدد تخم مرغ را بشکنید سپس 1 قاشق چایخوری نمک و نصف قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه را به آن بی افزایید و همه این مواد را با یک چنگال یا همزن مفتولی حسابی هم بزنید تا از لختی بیرون آمده و کشدار شود. 

یک لیوان آرد سوخاری را داخل یک بشقاب بریزید و کف بشقاب پخش کنید. 

مرحله سوم روش تهیه جوجه سوخاری نمکی:

برای طبخ سینه های مرغ از فر استفاده می کنیم برای این منظور فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به مدت 15 دقیقه گرم شود. 

داخل یک سینی فر کاغذ روغنی می اندازیم و روی کاغذ روغنی را با دو قاشق غذاخوری روغن مایع چرب می کنیم. 

تکه های سینه مرغ را که کاملا خشک کرده ایم ابتدا در مایه تخم مرغی می زنیم بعد خارج می کنیم و در آرد سوخاری می غلتانیم، در آخر تکه های مرغ را کمی بتکانید تا آرد سوخاری اضافی آن جدا شود.

 

تکه های مرغ را با فاصله درون سینی فر بچینید و سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید به مدت 10 دقیقه، بعد از گذشت 10 دقیقه سینی را بیرون بیاورید و تکه های مرغ سوخاری را پشت و رو کنید و مجددا در فر قرار دهید برای مدت 5 دقیقه تا سمت دیگر آن ها نیز پخته و رویه آن ها طلایی شود. 

بعد از 5 دقیقه فر را خاموش کنید و سینی را از فر بیرون بیاورید اکنون جوجه سوخاری ما آماده است و می توانید آن را با سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار